Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

Tego w historii muzyki jeszcze nie było! "Impuls zmian" od Beyoncé

0

To co jeszcze do niedawna wydawało się niewiarygodne dziś stało się prawdą. Po raz pierwszy w historii utwór czarnoskórej wokalistki znalazł się na szczycie listy przebojów muzyki country tygodnika Billboard.

Tego w historii muzyki jeszcze nie było! "Impuls zmian" od Beyoncé
Niesamowity sukces Beyoncé odbił się szerokim echem nie tylko w Ameryce (GETTY, Gotham)

Beyoncé jest uważana za jedną z najważniejszych postaci w przemyśle muzycznym. Jej wpływ na popkulturę jest ogromny, a jej talent i determinacja zainspirowały wielu młodych artystów na całym świecie. Artystka z Houston jest zaangażowana w liczne działania charytatywne i społeczne - używa swojego głosu, aby podnosić świadomość społeczną w sprawach ważnych dla niej samej i społeczeństwa.

W przeciągu ponad 111 lat historii istnienia najpopularniejszej listy przebojów, pojawiło się w muzyce popularnej wiele fantastycznych czarnoskórych wokalistek, jednak nigdy nie zdarzyło się aby którakolwiek znalazła się na szczycie listy Billboardu dedykowanej gatunkowi country. Zestawienia z podziałami na gatunki rozpoczęły się w 1958.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tradycyjna Pączkarnia Słowik w Katowicach - pączki od kuchni

W historii muzyki country, gatunku, do którego była przypięta łatka muzyki tylko dla białych było wielu znakomitych twórców, którzy przełamywali bariery, jak Johnny Cash, Elvis Presley, czy w latach 90. Shania Twain oraz Beck.

Teraz swoich sił spróbowała Beyoncé wydając dwa nowe singile "Texas Hold'em" oraz "16 Carriages", który zapowiadają jej nadchodzący album. Już wiemy, że utwór ten stał się przełomowy w historii gatunku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Beyoncé - TEXAS HOLD 'EM (Official Visualizer)

Dzięki nowemu singlowi, pochodząca z Houston wokalistka jest pierwszą w historii czarnoskórą artystką, która zajęła pierwsze miejsce na liście przebojów country tygodnika Billboard.

Wydany jednocześnie singiel "16 Carriages" supergwiazdy zajął 9. miejsce na tej samej liście przebojów.

Premiera nowego albumu Beyoncé już 29 marca.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić