Był ulubieńcem Kurskiego. Zenek Martyniuk szczerze o pracy w TVP

14

Zenek Martyniuk był nazywany królem "Sylwestra marzeń" na TVP. Po zmianie władzy wiele wskazuje na to, że szybko nie zobaczymy gwiazdora w Telewizji Publicznej. Piosenkarz nie będzie jednak mocno ubolewał. Występy telewizyjne nie są bowiem jego głównym źródłem utrzymania.

Był ulubieńcem Kurskiego. Zenek Martyniuk szczerze o pracy w TVP
Zenek Martyniuk. (AKPA, AKPA)

Zespół Akcent rusza w jubileuszową trasę koncertową z okazji 35-lecia istnienia grupy. Lider zespołu Zenek Martyniuk kilka dni przed koncertami relaksował się w słonecznej Hiszpanii z synem i synową.

Pierwszy koncert zespołu odbędzie się już 3 maja. - Zaczynamy już 3 maja w Parku Śląskim w Chorzowie. Pierwszy koncert plenerowy. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i będzie piękna majówka. Od tego koncertu rozpoczynamy nasz sezon wakacyjny - mówi Zenon Martyniuk w rozmowie "Faktem".

Akcent przygotował dla fanów disco-polo wizualne widowisko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zenek Martyniuk chciałby pojechać na Eurowizję?

- Zawsze chcemy, żeby nasze koncerty wyglądały zawodowo i profesjonalnie z fajnymi wizualizacjami, które będą wyświetlane na telebimach. Chcemy, żeby to był taki koncert na europejskim poziomie. Całą zimę mieliśmy próby, żeby od maja do września widowiskowo zaprezentować nasz repertuar. Mam dziesiątki różnych marynarek, które zabieram na trasę. I wtedy dobieram sobie na koncert — góra taka, a dół taki. Wybieram czy zakładam buty na wyższym obcasie, czy może jakieś lakierki, a może obuwie bardziej sportowe. Zawsze jak wyruszam w trasę, to się śmieją ze mnie, że wyruszam niczym wóz Drzymały - mówi Zenek.

Wiele wskazuje na to, że król disco-polo nie dostanie propozycji występu w TVP w najbliższym czasie. Czy gwiazdor nad tym ubolewa? Okazuje się, że to nie było jego główne źródło dochodu.

- My tam nie graliśmy zbyt dużo koncertów telewizyjnych. W przypadku naszej muzyki tanecznej były to sporadyczne występy. My gramy swoje rzeczy dla gmin i różnych miast na terenie całej Polski. Telewizja to była tylko mała kropla w morzu w porównaniu z tym co my robimy na co dzień - tłumaczy Zenek Martyniuk w rozmowie z "Faktem".
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić