Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

"Nie jestem potrzebny". Rewiński rok przed śmiercią opowiedział, co się dzieje

426

Nie żyje Janusz Rewiński. Popularny aktor i satyryk miał 74 lata. O jego śmierci poinformował syn w mediach społecznościowych. Jeszcze rok temu w rozmowie z dziennikarzami Janusz Rewiński opowiadał, że wiedzie życie samotnika. Rzadko spotykał się z bliskimi, unikał świata show-biznesu.

"Nie jestem potrzebny". Rewiński rok przed śmiercią opowiedział, co się dzieje
Janusz Rewiński nie żyje (AKPA, AKPA)

Janusz Rewiński odszedł 1 czerwca. Aktor i satyryk zmarł w wieku 74 lata. Polacy kochali go za rolę Siary w filmie "Kiler". Grał także w kilku polskich serialach m.in. "Zmiennicy" czy "Tygrysy Europy". W 1991 roku dostał się do Sejmu z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Dwa lata później, gdy nie udało mu się uzyskać reelekcji, odszedł z polityki. Występował jako satyryk i kabareciarz. Był również felietonistą tygodnika "W Sieci".

O śmierci Janusza Rewińskiego poinformował jego syn w mediach społecznościowych. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady - napisał Jonasz Rewiński. - W trudnych momentach pocieszał nas, mówiąc "fokus na pozytyw!"... Ale czy dzisiaj to jeszcze możliwe? Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję, że "mają rozmach". Buenas noches, Senior Siarra! - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TYLKO U NAS! Barbara Kurdej-Szatan komentuje sytuację na polskiej granicy. "Ci ludzie są ofiarami"

Ostatnie lata życia Janusza Rewińskiego

W ostatnich latach Janusz Rewiński wycofał się w cień, jednak w 2023 roku udzielił wywiadu w programie "Szykowne rozmowy". Aktor mówił o tym, jak wygląda jego codzienność. Zaskoczył swoim wyznaniem. Powiedział, iż mimo posiadania dwóch synów i kochającej żony, prowadzi samotne życie.

Wraz z upływem czasu czuję coraz mniejszą potrzebę kontaktu z ludźmi, znajomymi i nieznajomymi. Nie szukam nowych znajomości, chyba jestem już samotnikiem. Bardzo dobrze się czuję sam. W tym wieku na szczęście nie potrzebuję kontaktu z rodziną. Moi synowie mnie nie widzą miesiącami. Im to nie jest potrzebne i ja im nie jestem potrzebny - mówił Rewiński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szykowne Rozmowy #1 - Janusz Rewiński

Satyryk stwierdził, że nie przeszkadza mu fakt, kiedy nikt z bliskich nie dzwoni do niego. - Jak chcę, to sobie wspominam różne rzeczy i myślę, że lepszych wspomnień nie będzie, od tych które były - dodał. Widać było wyraźnie, że wygląd Janusza Rewińskiego mocno się zmienił - aktor schudł, a jego twarz pokrywał gęsty, siwy zarost. Rewiński w ostatnich latach życia mieszkał we wsi Nowodwór, gdzie miał własne gospodarstwo.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić