aktualizacja 

Nie żyje Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz. Zmagała się z poważną chorobą

49

W wieku 69 lat zmarła Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz. To polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Zajmowała się również dubbingiem. O jej śmierci poinformował polityk i działacz społeczny - Andrzej Golimont. W latach 2007- 2021 była aktorką Teatru Rampa w Warszawie. Była żoną Adama Hanuszkiewicza, polskiego aktora i reżysera teatralnego, który zmarł w 2011 roku w Warszawie.

Nie żyje Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz. Zmagała się z poważną chorobą
Nie żyje Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz. Zmagała się z poważną chorobą (AKPA)

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz to polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Zajmowała się również dubbingiem.

W 1976 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi. Grała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Powszechnego w Łodzi, Teatru Narodowego w Warszawie, następnie była aktorką warszawskiego Teatru Nowego. W latach 2007- 2021 była aktorką Teatru Rampa w Warszawie.

Była czwartą żoną Adama Hanuszkiewicza, polskiego aktora i reżysera teatralnego, który zmarł w 2011 roku w Warszawie. Małżeństwem byli od 1990 do 2011, czyli do śmierci znakomitego aktora i reżysera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co słychać u Anny- Marii Siekluckej? Dlaczego tak rzadko pojawia się na eventach?

Smutne informacje ws. aktorki

Teraz smutne informacje napłynęły ws. Magdaleny Cwen-Hanuszkiewicz. Po ponad rocznej walce z nowotworem, aktorka przegrała walkę z groźną chorobą.

Po roku bohaterskiej walki z rakiem odeszła dziś (21.02.2024) o godz. 9.04 Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz - napisał polityk Andrzej Golimont na Facebooku.

W trakcie swojej kariery aktorskiej, Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz wystąpiła między innymi w kilku znanych produkcjach: "Klan", " Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia", czy "Na Wspólnej".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić