Filip Pławiak ma ojca polityka. Mówi wprost: Wolałbym, żeby był w innej partii

8

W najnowszym odcinku podcastu "WojewódzkiKędzierski" gościem był Filip Pławiak. Aktor cieszy się aktualnie dużą popularnością, co potwierdzają dwie głośne produkcje, w których ostatnio wystąpił. Podczas rozmowy z dziennikarzami podzielił się szczegółami na temat swoich relacji z ojcem, który jest politykiem. Emocje 34-letniego aktora były zauważalne.

Filip Pławiak ma ojca polityka. Mówi wprost: Wolałbym, żeby był w innej partii
Filip Pławiak ma ojca, który jest politykiem (AKPA)

W kinach oraz na platformie Netflix pojawiły się dwie produkcje z udziałem Filipa Pławiaka - "Biała odwaga" w reżyserii Marcina Koszałki oraz "Rojst: Millenium" autorstwa Jana Holoubka, które okazały się sukcesem. "Biała odwaga" przyciągnęła ponad 100 tys. widzów w niecały tydzień po premierze, podczas gdy drugi serial zdominował rankingi oglądalności na Netfliksie. Pławiak, który karierę ekranową rozwija już od prawie 15 lat, ma silne wsparcie w swojej rodzinie.

Ojciec Pławiaka jest samorządowcem. "Potrafimy ze sobą rozmawiać"

Marek Pławiak, ojciec Filipa, od wielu lat angażuje się w działalność polityczną, reprezentując barwy PiS-u. Przez ostatnie trzy dekady pełnił wiele funkcji, między innymi był dyrektorem szkoły podstawowej, radnym Pierwszej Kadencji Rady Powiatu Nowosądeckiego, doradcą społecznym oraz starostą nowosądeckim w latach 2014–2018.

Artykuł kontynuowany jest poniżej materiału wideo.

Zobacz także: "Biała odwaga": zapytaliśmy w Zakopanem, co sądzą o kontrowersyjnym filmie

Na pytanie o stosunki rodzinne aktor odpowiedział, wspominając o świętach. Mimo różnic politycznych, jakie dzielą syna i ojca, rodzina potrafi zawsze znaleźć wspólny język.

Udało nam się zachować coś, co kiedyś było normalne, a co przed ostatnich osiem lat nie było, to znaczy, że potrafimy ze sobą rozmawiać. Różnice w poglądach to nie jest coś, co może nas poróżnić. Jestem bardzo emocjonalnie związany z rodziną i myślę, że polityka nas nie poróżni, tym bardziej że ja bym tatę nazwał raczej samorządowcem niż politykiem – wyznał.

Pławiak przyznał, że mimo wszystko wolałby, żeby jego ojciec reprezentował inną opcję polityczną, niemniej jednak docenia jego wkład w rozwój lokalnej społeczności. Podkreślił też wartość niezależności samorządów od partyjnych podziałów, jednak zaznaczył, jak trudno jest realizować lokalne projekty, stojąc po przeciwnych stronach politycznego sporu, zwłaszcza w regionie Nowego Sącza.

Jest ceniony przez samorządowców z innych opcji. Wspólnymi siłami udało im się to wszystko załatwić. Tata bardzo dużo robi dla mojego regionu i z tego jestem bardzo dumny. Jeśli miałbym wybierać, to wolałbym, żeby to robił z ramienia innej partii, ale na to nie mam wpływu - mówił aktor.
Zobacz także: BIAŁA ODWAGA | Zobacz ZWIASTUN filmu | W kinach od 8.03

Filip Pławiak docenia wsparcie rodziców. Nie mógł powstrzymać wzruszenia

– Moją rodzinę charakteryzuje ogromna wrażliwość. Rodzice wspierali mnie we wszystkim decyzjach, które podejmowałem. Jeśli miałbym wymienić – już zaczynam podchodzić do tego emocjonalnie – najsilniejszą osobę, jaką znam, to pewnie podałbym tatę i mamę, bo bardzo mocno zostali doświadczeni przez życie, chorobowo itd. - opowiadał Pławiak, nie kryjąc wzruszenia.

Wojewódzki docenił pokorę i szacunek, z jakimi Pławiak wypowiada się o swojej rodzinie, co szczególnie wzruszyło doświadczonego dziennikarza.

Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić