aktualizacja 

Siedziała w więzieniu. Polska celebrytka "wyrzucona" z Wikipedii

20

Mimo problematycznej historii związanej z kłopotami z prawem Dagmara Kaźmierska osiągnęła sukces w przemyśle rozrywkowym, zdobywając szerokie grono wielbicieli. To właśnie oni, pośrednio, umożliwiają jej życie pełne przepychu. Dzięki wsparciu fanów utrzymała się przecież w "Tańcu z gwiazdami". Ale w Wikipedii nie znajdziemy słowa o Kaźmierskiej.

Siedziała w więzieniu. Polska celebrytka "wyrzucona" z Wikipedii
Dagmara Kaźmierska została usunięta z Wikipedii (KAPiF)

Dagmara Kaźmierska, robi, co może, aby zyskać i utrzymać statut celebrytki, ale nadal pozostaje poza elitarnym gronem osób, których dokonania są szczegółowo dokumentowane przez redaktorów Wikipedii. Istniejąca przez krótki okres w 2020 i 2021 roku strona na jej temat została szybko usunięta.

Próba wyszukania frazy "Dagmara Kaźmierska Wikipedia" skutkuje pojawieniem się krótkich informacji o tej "królowej życia", mówiących, że jest to znana z paradokumentów polska aktorka, uczestniczka programu telewizyjnego oraz właścicielka butiku. Po kliknięciu w link natrafiamy na komunikat: "W Wikipedii nie ma artykułu o takiej nazwie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Conan Kaźmierski o występach Dagmary w "Tańcu z Gwiazdami": "Jest jej niezmiernie ciężko"

Dlaczego Dagmara Kaźmierska zniknęła z Wikipedii?

W dyskusji podniesiono problem braku wystarczających przesłanek za pozostawieniem (program tak, ale w niszowej telewizji, role tak, ale trzecioplanowe). Jako argumenty za pozostawieniem podaje się też oznajmianie, że dorobiła się na krzywdzie ludzkiej - nie taka jest rola encyklopedii, oraz ogólne ubolewania nad zacofaniem Wikipedii i poziomem kompleksów, nie bardzo odnoszące się do biografii opisywanej osoby – to stanowisko Wikipedii przedstawił portal Plejada.

Według administratorów zajmuje ona pozycję "patocelebrytki", której dorobek aktorski ogranicza się do sporadycznych ról u Vegi oraz epizodów w różnych reality shows, a przeszłość jest naznaczona działaniami na granicy prawa.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
"Patocelebrytka, kryminalistka znana z programów niskich lotów w niszowej telewizji. Zero wkładu w polską kulturę", "Bohaterka biogramu jest na pewno charakterystyczna, ale występy w reality show, epizodyczne role u Vegi czy wyrok więzienia to naprawdę za mało (...)", "Celebryci i patocelebryci to przypadek specjalny - to są ludzie, których zawodem jest bycie znanym i rozpoznawalnym. (...) Dlatego powinniśmy opisywać tylko takich najbardziej znanych, samą czołówkę - takich, o których raczej nie zapomni się za kilka lat. Pozostali zaledwie wykonują swoją pracę, nie ma w nich nic wartego opisania na encyklopedii" - czytamy.

Społeczność fanów Dagmary Kaźmierskiej podkreśla, że od momentu jej debiutu w "Królowych życia", ciągle jest obecna w mediach, a audycje z jej udziałem notują wysokie wskaźniki oglądalności. Dodatkowo napisała dwie książki, w tym jedną poświęconą okresowi spędzonemu w więzieniu. To jednak zbyt małe osiągnięcia - hasło z Kaźmierską znów zostało usunięte.

Dyskutujący w dalszym ciągu nie dostrzegają szerokiej rozpoznawalności opisywanej osoby. Wskazano, że udział w kilku filmach w rolach epizodycznych i reality-show nie jest wystarczający. Wskazano też zbyt niskie (jak na nasze standardy ency) wyniki oglądalności oraz brak informacji o sprzedanych egzemplarzach publikacji. Dyskutujący nie znaleźli także publikacji naukowych potwierdzających powszechną obecność tematu - twierdzi redakcja.

Dagmara Kaźmierska - telewizja mówi "tak", Wikipedia mówi "nie"

A jednak celebryckie dokonania Dagmary Kaźmierskiej okazały się wystarczające, by zaistniała w "Królowych życia", programie "Dagmara szuka męża" i ostatnio w "Tańcu z gwiazdami". Z show odeszła ze względów zdrowotnych, wcześniej przechodząc z etapu do etapu, mimo braku umiejętności tanecznych.

Wygrywała z dużo bardziej utalentowanymi gwiazdami - wszystko dzięki ogromnemu wsparciu rzeszy fanów. Na samym Instagramie zbudowała wokół siebie społeczność złożoną z 1,2 mln internautów, którym najwyraźniej zupełnie nie przeszkadza jej kryminalna przeszłość.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić