Susan Boyle 15 lat temu była na ustach wszystkich. Co teraz się z nią dzieje?

0

Od chwili niezapomnianego debiutu Susan Boyle na scenie "Britain’s Got Talent", czyli brytyjskiej wersji show "Mam talent", minęło już 15 lat. W jej życiu przez ten czas wiele się zmieniło. Dziś 63-letnia wokalistka zdecydowała się wycofać z życia koncertowego i ograniczyć swoją obecność w świecie rozrywki. Boyle przeszła imponującą metamorfozę.

Susan Boyle 15 lat temu była na ustach wszystkich. Co teraz się z nią dzieje?
Susan Boyle w brytyjskiej edycji "Mam Talent!" w 2009 r. (Materiały prasowe)

Historia Susan Boyle, przypominająca scenariusz filmowy, była szeroko komentowana przez media na całym globie. Jej emocjonujący występ w brytyjskiej odsłonie "Mam talent" momentalnie podbił serca użytkowników internetu. Mimo ogromnego sukcesu, Boyle nie wpisała się w kanon typowych gwiazd pop. Ale jej niezwykły talent wciąż budzi podziw.

Zmiany w życiu Susan rozpoczęły się w 2009 roku, kiedy to niemal 50-letnia, skromnie wyglądająca kobieta pojawiła się na scenie trzeciego sezonu "Britain’s Got Talent", spotykając się z rezerwą ze strony publiczności i jurorów. Simon Cowell i Piers Morgan początkowo nie oszczędzali jej sarkastycznych komentarzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Dryl jako... Susan Boyle!

Przesłuchanie przeszła jednak bezbłędnie, wykonując skomplikowany utwór "I Dreamed a Dream" z musicalu "Les Misérables", co położyło kres wszelkim drwinom, a wśród jurorów nastąpił moment refleksji.

– Bez wątpienia jesteś największą niespodzianką, z jaką miałem do czynienia w ciągu trzech lat w tym programie. Kiedy stałaś przed nami z tym bezczelnym uśmiechem i powiedziałaś: "Chcę być jak Elaine Paige", wszyscy się z ciebie śmiali. Teraz nikt się nie śmieje – ocenił Morgan.

Susan Boyle dotarła do finału programu, zajmując drugie miejsce. Po programie wydała sześć albumów studyjnych i aktywnie koncertowała, zdobywając serca widzów na całym świecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Susan Boyle - "Britain's Got Talent" 2009

Susan Boyle po latach

Jej niezwykłe osiągnięcia przekładały się na znaczące zarobki. Szacuje się, że majątek Susan Boyle może sięgać ponad 22 milionów funtów. Wraz z czasem pojawili się w jej otoczeniu także doradcy ds. wizerunku, styliści oraz specjaliści od makijażu i fryzur, co znacznie wpłynęło na jej metamorfozę.

Mimo intensywnej aktywności koncertowej i obecności w mediach, Susan Boyle pewnego dnia postanowiła odsunąć się od świata show-biznesu. Przyczyną były problemy zdrowotne. W grudniu 2013 roku śpiewaczka podzieliła się informacją o diagnozowanym u niej zespole Aspergera.

W kwietniu 2022 roku artystka przeszła udar, co skutkowało ograniczeniem jej publicznych wystąpień. Pojawiła się w mediach w 2023 roku podczas występu w "Britain’s Got Talent", ale niedługo później podzieliła się z fanami informacją o tym, że nadal musi troszczyć się o swoje zdrowie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić