Regina Pisarek urodziła się 25 marca 1939 roku w Warszawie, tuż przed wybuchem II wojny Światowej. Los obdarował ją talentem i głosem, dzięki któremu zyskała pokaźne grono fanów. Pisarek była ponoć jedną z ulubionych wokalistek Edwarda Gierka.
Artystka rozpoczęła karierę, gdy była jeszcze nastolatką. W 1958 r. wzięła udział w konkursie dla amatorów organizowanym przez Polskie Radio. Zajęła trzecie miejsce, dzięki czemu jej kariera zaczęła się rozwijać.
Artystka najbardziej popularna była w latach 70. Koncertowała w całej wschodniej Europie, na scenach w ZSRR, NRD, Bułgarii, Rumunii i Czechosłowacji. Wylansowała wiele znanych przebojów, m.in. "Tak długo was chłopcy nie było", "Jest Warszawa", "Wania drwal", "Bajka o dniu wczorajszym" czy "Nie warto było".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Regina Pisarek - złamana kariera
Cieniem na karierze piosenkarki położyła się decyzja o wyjeździe do Zachodnich Niemiec. Pisarek nagrywała tam piosenki, otrzymała też własną audycję radiową. Mimo to, gdy kontrakt wygasł, piosenkarka zdecydowała się wrócić do kraju. Wtedy przekonała się, jak bardzo podpadła ówczesnej władzy.
Czytaj także: Irena Santor odczuwa lęk. "Ja się po prostu boję"
Komuniści dołożyli wszelkich starań, by zaszkodzić karierze Pisarek. Piosenki artystki były pomijane w radiu i muzycznych zestawieniach. Mówiono, że piosenkarka nie chciała się zgodzić na współpracę z SB.
Wiele razy odmówiono mi udziału w festiwalu w Opolu, a radio nie chce grać moich piosenek - skarżyła się artystka w jednym z wywiadów.
Pisarek nadal występowała podczas Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Gdy ocenzurowano jeden z jej utworów, postanowiła porzucić estradę i poświęcić się karierze pedagoga.
Tragiczna śmierć Reginy Pisarek
Artystka nie wytrzymała bez sceny zbyt długo. Wróciła do muzyki po kilku latach, znalazła też miłość życia - związała się z wieloletnim przyjacielem.
Odkąd wznowiłam występy, moja sytuacja finansowa znacznie się poprawiła, a udane życie osobiste sprawia, że przeżywam drugą młodość. Osiągnęłam spokój wewnętrzny i nie narzekam na zdrowie - pochwaliła się piosenkarka w jednym z wywiadów.
Niestety szczęście nie trwało zbyt długo. Regina Pisarek zginęła w tragicznym wypadku, do którego doszło 22 stycznia 1998. 59-letnia artystka wracała do domu. Zginęła wskutek zderzenia z autem pijanego kierowcy. Oprócz Pisarek, życie stracił też jeden z członków jej rodziny oraz trzy inne osoby.
Sprawca wypadku został skazany na wieloletnie więzienie. Regina Pisarek spoczęła na Cmentarzu Północnym w Warszawie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo