Magdalena Cielecka uważana jest za jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Współpracowała z najlepszymi polskimi twórcami, m.in. Andrzejem Wajdą, Mariuszem Trelińskim, Janem Jakubem Kolskim czy Barbarą Sass. Natomiast u Krzysztofa Warlikowskiego po raz pierwszy wystąpiła w 1999 roku w roli Ofelii w "Hamlecie".
W 1995 roku ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Zadebiutowała w 1992 roku w roli Dziecka w "Ich Czworo" G. Zapolskiej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Zaś na srebrnym ekranie po raz pierwszy mogliśmy ją oglądać w filmie Barbary Sass "Pokuszenie" (1995).
Twórcy filmowi i teatralni cenią w niej ogromną pracowitość, wyrazistą osobowość i odwagę do podejmowania artystycznego ryzyka. W swojej karierze Cielecka występowała na deskach m.in. Teatru Narodowego w Warszawie, a także w Teatrze Polonia, Teatrze Dramatycznym, IMKA i Teatrze Nowym.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W kobietach Cieleckiej jest upór – bycia piękną, inną i najpotężniejszy – upór niezależności - pisał o Cieleckiej Łukasz Drewniak na łamach "Przekroju".
Cielecka wystąpiła w wielu polskich filmach, m.in. w "Amoku" Natalii Korynckiej-Gruz, "Egoistach" Mariusza Trelińskiego, "Samotności w sieci" Witolda Adamka, "Mniejszym złu" Janusza Morgensterna czy "Wenecji" Jana Jakuba Kolskiego.
Elizabeth Costello to postać stworzona przez noblistę Johna Maxwella Coetzeego. Costello pojawiała się w opowiadaniach Coetzeego w zbiorze "Żywoty zwierząt", w powieści "Elizabeth Costello" i w "Powolnym człowieku".
Krzysztof Warlikowski w swoim nowym spektaklu opowiada właśnie o Elizabeth Costello. W postać tę wciela się pięć aktorek i jeden aktor. Teraz sztuka będzie miała premierę także w Grecji.
W swoim najnowszym przedstawieniu Warlikowski realizuje w końcu plan, o którego istnieniu może dotąd nie wiedział, który jednak wydaje się bardzo logiczny, biorąc pod uwagę, ile razy zapraszał Elizabeth do ukazania się w świecie jego teatru - informuje Nowy Teatr, zapraszając widzów na sztukę.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.