oprac. Mateusz Kaluga| 

Jakie prezenty na komunię? "Taki jest zwyczaj"

0

Ile pieniędzy dać na komunię? Jaki prezent wybrać? W maju dzieci przyjmują jeden z najważniejszych sakramentów, a goście zastanawiają się, jaki prezent wręczyć obecnym 10-latkom. Portal shownews.pl zapytał Roksanę Węgiel, jakie ma podejście do tej sprawy.

Jakie prezenty na komunię? "Taki jest zwyczaj"
Roksana Węgiel jest znaną piosenkarką. (AKPA, AKPA)

W maju każdego roku odbywają się komunie. Rodzice pierwszokomunistów często decydują się na wystawne przyjęcia. Przykładem może być detektyw Krzysztof Rutkowski, który wręczył synowi dwa auta - BMW E36 za ok. 200 tys. zł i samochód elektryczny o wartości 37 tys. zł.

Na wystawne przyjęcie i hojne prezenty pozwoliła sobie też Eliza Trybała znana z "Warsaw Shore".

Warto nadmienić, że najbardziej popularne wciąż jest wręczanie Biblii, komunijnej biżuterii, czy wspólne fotografie. Przyjęło się również podarowanie roweru przez chrzestnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Otwarcie Shein w Polsce. Kolejki przed kontrowersyjnym sklepem

Ile dać na komunię? Roksana Węgiel komentuje

Portal shownews.pl postanowił zapytać o zdanie Roksany Węgiel. Piosenkarka nie ukrywa, że wiara ma ogromne znaczenie w życiu. Niebawem ma się odbyć jej ślub kościelny z partnerem Kevinem Mglejem. Co powiedziała na temat wręczania prezentów z okazji przyjęcia komunii?

Nie wiem, nie mam teraz takiej sumy w głowie. Komunia, to nie jest moment, w którym liczą się prezenty, koperty, tylko to jest coś więcej, coś, co powinno się przeżywać duchowo. Dlatego uważam, że powinno się stawiać na samo znaczenie tego sakramentu i każdy według własnego uznania powinien dać to, co co chce. Czasem ważniejsze są prezenty od serca niż jakieś materialne rzeczy. Oczywiście rozumiem, że na komunię dzieci dostają wiele fajnych, ciekawych prezentów, a także koperty z pieniędzmi - to jest zrozumiałe. Taki jest zwyczaj, ale to nie jest istota komunii i tego się będę trzymać. Na pewno bym coś wymyśliła fajnego. To jednak nie jest dzień, w którym skupiasz się na prezentach - urodziny są bardziej od tego - powiedziała Roksana Węgiel w rozmowie z portalem.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić