Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Mało kto o tym wie. Rewiński leczył się tam, gdzie Kaczyński

8

Legendarny aktor Janusz Rewiński odszedł w sobotę 1 czerwca. W pożegnanym wpisie jego syna Jonasza pojawiły się podziękowania dla lekarzy. Okazuje się, że 74-latek był ciężko chory. Leczył się w renomowanym szpitalu, w którym operację przeszedł Jarosław Kaczyński.

Mało kto o tym wie. Rewiński leczył się tam, gdzie Kaczyński
Mało kto o tym wie. Rewiński leczył się tam, gdzie Kaczyński (Google Maps, Wikipedia)

Wiadomość o śmierci Janusza Rewińskiego wstrząsnęła światem filmu i opinią publiczną w Polsce. Aktor był uwielbiany m.in. za brawurową kreację aktorską - mafijnego bossa Siary w filmach Juliusza Machulskiego - "Kiler" i "Kiler-ów 2-óch".

Okazuje się, że Janusz Rewiński od lat borykał się z poważnymi problemami ze zdrowiem. We wpisie jego syna Jonasza, w którym 40-latek poinformował o śmierci ojca, znalazła się też informacja na temat zdrowia aktora: "Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady" - napisał w mediach społecznościowych Jonasz Rewiński".

Krzysztof Piasecki, który przez lata był współprowadzącym z Januszem Rewińskim program "Ale plama", wiedział na temat zdrowia kolegi nieco więcej. Zdradził to podczas rozmowy z "Faktem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Kurowska o trzeciej części Killera i śmierci Janusza Rewińskiego. "Gdzieś tam w środku był w nim smutek"

Rewiński leczył się tam, gdzie Kaczyński

Janusz miał pierwsze załamanie stanu zdrowia po całym cyklu "Plam". Wylądował wtedy w szpitalu. Potem się dowiedziałem, że to chodziło o rodzaj cukrzycy. Pytałem go, czy sobie bada cukier, to powiedział, że nie. Wie pani, mężczyźni tak mają podobno, że się nie leczą - powiedział Piasecki w rozmowie z "Faktem".

Do wiadomości publicznej nie został podane na co konkretnie leczył się zmarły aktor. Wiadomo, że w ostatnim czasie był pacjentem Wojskowego Instytutu Medycznego. To szpital przy ul. Szaserów w Warszawie. W 2018 roku pacjentem był tam też Jarosław Kaczyński. Szpital wydał nawet oficjalną wiadomość po opuszczeniu placówki przez prezesa PiS.

(...) Pobyt w szpitalu był spowodowany leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów. Trzydziestosiedmiodniowa hospitalizacja, umożliwiająca pełną obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające, doprowadziła do stabilizacji stanu zdrowia. Dalsze leczenie, w tym rehabilitacja będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym - możemy przeczytać na stronie internetowej Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów. 

Gdzie odbędzie się pogrzeb Janusza Rewińskiego?

Msza święta poprzedzająca ostatnie pożegnanie legendarnego aktora odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godzinie 12 w kościele na warszawskiej Radości. Potem trumna z ciałem Janusza Rewińskiego spocznie w grobie na lokalnym cmentarzu parafialnym.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić