Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Taki majątek miał Janusz Rewiński. Robi wrażenie

240

Po informacji o śmierci Janusza Rewińskiego jego fani pogrążyli się w smutku i żałobie. Uwielbiany przez Polaków artysta zapadł w pamięci jako Siara. Jednak na jego koncie jest mnóstwo dokonań. Działalność Rewińskiego jako aktora czy też satyryka przełożyła się na spory majątek.

Taki majątek miał Janusz Rewiński. Robi wrażenie
Janusz Rewiński (AKPA)

"Super Express" spostrzega, że Janusz Rewiński jesień życia spędził na wsi. Totalnie porzucił karierę i zapewnił sobie życie z dala od kamer i błysku fleszy.

Rewiński zamieszkał na wsi pod Mińskiem Mazowieckim. Przynajmniej tak brzmiała oficjalna wersja o emeryturze znanego aktora.

Ale mało kto wie, że gwiazdor miał dwa domy w dwóch wsiach i wielkie połacie ziemi. Jak dodać do tego zwierzęta, które hodował w obu miejscach to rysuje się obraz "paniska na włościach" - pisze "SE".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierwiński ostro do Holland. "Skąd to wie?"

Ujawniono, że Rewiński miał posiadłości w dwóch miejscowościach: Nowodworze koło Mińska Mazowieckiego, ale i w oddalonym o 10 km Dzielniku. Jego majątek niewątpliwie robi duże wrażenie. Na biedę artysta na pewno nie narzekał.

W mediach pojawiają się sformułowania, że żył jak "król". Emerytowany aktor i satyryk codzienność przeżywał w samotności, co w pełni mu odpowiadało. Mówił o tym w lipcu 2023 roku w programie "Szykowne rozmowy".

Generalnie, bywają dni, kiedy się nawet telefon do mnie nie odzywa i wtedy jest mi bardzo dobrze. A jak chcę, to sobie wspominam różne rzeczy i myślę, że lepszych wspomnień nie będzie, od tych które były… - zaznaczał.

Nie żyje legendarny "Siara"

Największą popularność Januszowi Rewińskiemu przyniosła rola Stefana "Siary" Siarzewskiego, w którego wcielał się w dwóch częściach komedii "Kiler". Jego cytaty stały się wręcz kultowe - na tyle, że jeden z nich pojawił się nawet w pożegnalnym wpisie autorstwa Jonasza Rewińskiego.

Sławę Rewińskiemu zagwarantowały także występy w Kabarecie Olgi Lipińskiej - w tej produkcji wcielał się w rolę "Miśka". Ze sceną kabaretową był związany przez wiele lat.

Niegdyś udzielał się w polityce. Był posłem na Sejm I kadencji. W 2015 roku angażował się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy, zaś w 2019 roku przed wyborami do Sejmu i Senatu wystąpił w spocie wyborczym PiS.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić