Rynkowski nie planował kariery. Oto kim by został, gdyby nie pierwsza żona

3

Zapewne niewiele osób wie, że zanim Ryszard Rynkowski został muzykiem, kształcił się na nauczyciela. Do zarzucenia tego pomysłu przekonała go ówczesna żona, Hanna. To ona w niego wierzyła i namawiała do spróbowania swoich sił w obszarze muzycznym. Hanna i Ryszard tworzyli szczęśliwe małżeństwo. Niestety, ich historia nie miała happy endu. W 1996 roku Rynkowski został wdowcem.

Rynkowski nie planował kariery. Oto kim by został, gdyby nie pierwsza żona
Ryszard Rynkowski mógł zostać nauczycielem (Licencjodawca, AKPA)

Zanim w 2006 roku Ryszard Rynkowski związał się ze swoją fankę, młodszą od niego o 22 lata Edytą, tworzył związek małżeński z Hanną. To właśnie m.in. dzięki jej wsparciu piosenkarz rozpoczął karierę w branży muzycznej. Historia miłosna piosenkarza i Hanny nie miała jednak szczęśliwego zakończenia – w 1996 roku doszło bowiem do tragedii i Rynkowski owdowiał.

Ryszard Rynkowski w przeszłości kształcił się na nauczyciela. Po maturze zaczął trzyletnie studia w Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Olsztynie, ale Hanna, przekonała go, by zajął się muzyką, która była jego ogromną pasją, na poważnie.

"Gdyby nie Hania, byłbym pewnie dzisiaj zgorzkniałym nauczycielem muzyki w rodzinnym Elblągu" - wyznał Rynkowski w wywiadzie dla "Gali".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ryszard Rynkowski podniósł się po kryzysie

Ryszard Rynkowski został znanym muzykiem dzięki pierwszej żonie. Niestety, w 1996 Hanna Rynkowska zmarła

Muzyk grywał okazyjnie na różnych imprezach, później zaczął na tym zarabiać.

Grywałem z przyjaciółmi z roku na różnych imprezach, aż nagle okazało się, że można w ten sposób zarabiać. Zaczęliśmy przygrywać do tańca na dancingach... Z tamtych czasów została mi niechęć do tańca - wspominał w rozmowie z Niną Terentiew w "Zwierzeniach kontrolowanych".

Ryszard poślubił Hannę w wieku 22 lat, w 1973 roku. Pięć lat później urodziła im się córka Marta i wtedy muzyk dołączył do zespołu Victoria Singers, który w 1979 roku przekształcił się w grupę Vox.

Początkowo w małżeństwie Ryszarda i Hanny wszystko dobrze się układało. Jednak w miarę upływu czasu, wokalista coraz więcej imprezował i zaczął nadużywać alkoholu.

W 1992 u Hanny zdiagnozowano raka piersi. Wtedy muzyk zmienił się nie do poznania i całą swoją energię i wolny czas zaczął poświęcać żonie i dziecku. Niestety, w 1996 roku jego ukochana zmarła. Piosenkarz przez długi czas nie mógł się pogodzić ze stratą najbliższej mu osoby.

Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić