Były dziennikarz TVP miał wypadek. "Dziękuję, że żyję"

2

Bartosz Jakubowski, do niedawna dziennikarz TVP, kilka tygodni temu cudem uszedł z życiem. Dramatyczny wypadek z jego udziałem poruszył internetową społeczność, która ruszyła mu z pomocą. Dziś Jakubowski dziękuje za "drugie życie".

Były dziennikarz TVP miał wypadek. "Dziękuję, że żyję"
Bartosz Jakubowski, przez lata związany z TVP, miał wypadek na rowerze (Facebook)

Do feralnego zdarzenia z udziałem byłego dziennikarza TVP doszło na początku lutego. Bartosz Jakubowski został potrącony przez samochód osobowy na warszawskim Wilanowie, kiedy jechał na rowerze przez skrzyżowanie ulic Łukasza Drewny i Przekornej. Tak tragiczny wypadek relacjonował w rozmowie z "Super Expressem" jeden ze świadków zdarzenia:

Rowerzysta przeleciał kilkanaście metrów. To było silne uderzenie. Kierowca twierdził, że zobaczył kierującego jednośladem dopiero na masce i wtedy zaczął hamować - opowiadał.

Wiadomo, że kierowca był trzeźwy, a poszkodowany z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Wtedy z apelem o oddawanie krwi zwrócili się do internautów znajomi Jakubowskiego z dziennikarskiej branży. Ich prośby błyskawicznie spotkały się z odzewem i uruchomiły prawdziwą falę pomocy, którą przy udziale lekarzy zakończyła się sukcesem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe twarze TVP

Po trzech tygodniach od wypadku Bartosz Jakubowski zamieścił na Facebooku podziękowania dla wszystkich tych, którzy pomogli mu w walce o życie.

Oddaliście mnóstwo krwi, której mnie brakowało, pisaliście, dzwoniliście. Byliście. Jesteście. Dziękuję! Niech to dobro, które jest w Was, pozostanie najwyższą wartością! Nie zdajecie sobie sprawy, jaką macie moc! Jaka była skala Waszego wsparcia! - napisał, a w dalszej części podziękował personelowi szpitala MSWiA w Warszawie.
Dziękuję, że żyję… Przepraszam za nerwy. Dziękuję za drugie życie - dodał na koniec.

Wcześniej Jakubowski ujawnił zaś, że na skutek feralnego zdarzenia stracił nerkę, a takie narządy jak wątroba, płuco, przepona zostały mocno poturbowane.

Bartosz Jakubowski. Kim jest poszkodowany dziennikarz?

Bartosz Jakubowski jeszcze do niedawna związany był z TVP, gdzie pracował od 2003 roku. Najpierw był związany z "Rowerem Błażeja", a potem przez 18 lat przygotowywał m.in. serwis sportowy w "Teleexpressie".

W ostatnich latach był związany z redakcją TVP Sport, ale kiedy publiczny nadawca jesienią 2022 roku uruchomił portal SwipeTo.pl Jakubowski został jego kierowaniem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić