Pereira u Stanowskiego tłumaczy się z Jakimowicza w TVP Info: "Wstyd mi"

0

Samuel Pereira, były pracownik TVP Info, pojawił się w Kanale Zero Krzysztofa Stanowskiego. Usilnie obstawał przy swoim, twierdząc, że TVP Info za jego rządów nie była telewizją manipulującą widzem. A co z zatrudnieniem Jarosława Jakimowicza w roli eksperta i prowadzącego? Z tego postanowił się wytłumaczyć.

Pereira u Stanowskiego tłumaczy się z Jakimowicza w TVP Info: "Wstyd mi"
Jarosław Jakimowicz został zwolniony z TVP Info przez Samuela Pereirę (AKPA)

Samuel Pereira przez ponad dwie godziny odpierał zarzuty Krzysztofa Stanowskiego, ale i widzów, którzy aktywnie komentowali rozmowę byłego szefa TVP Info i założyciela Kanału Zero. Internauci pisali wprost, że nie uznają Pereiry za dziennikarza. Podobnym, bardzo krytycznym komentarzom nie było końca, co Stanowski rzucił swojemu rozmówcy prosto w twarz.

Pereira pozostał niewzruszony. Wydawało się, na co również zwrócił uwagę Stanowski, że jest wręcz dumny ze swojej działalności w TVP i nie czuje się odpowiedzialny za błędy, które zmieniły telewizję publiczną w stację skrajnie upolitycznioną. Nie było mowy o posypaniu głowy popiołem, o nie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koniec "Wiadomości". Polacy ocenili "19.30"

Pereira u Stanowskiego przeprosił widzów. Za co?

Jednak w pewnym momencie Pereira niechętnie, ale przeprosił widzów. Powodem było zatrudnienie Jarosława Jakimowicza w roli eksperta. Były aktor udzielał się w programach TVP Info, a później nawet je prowadził. Przeprosiny ze strony Pereiry wydawały się nieco wymuszone, tym bardziej, że były szef TVP Info co i rusz podkreślał, że zawsze działał zgodnie ze swoimi poglądami.

- Wstyd mi za Jakimowicza, wstyd mi za to, co robił także poza anteną - rzucił Pereira, nie zagłębiając się w szczegóły.

Podkreślił, że to właśnie on wyrzucił Jakimowicza z pracy. Nie chciał jednak mówić o Jakimowiczu za wiele w obawie przed zemstą dawnego gwiazdora, który mógłby swoje niezadowolenie wylać w mediach społecznościowych.

To Pereira zwolnił Jakimowicza z pracy. Kiedy?

Pereira pozbawił Jakimowicza pracy latem 2023 r. Aktor najpierw został zawieszony, a następnie zwolniony. Powodem były kontrowersyjne słowa Jakimowicza, który w programach TVP Info nie wahał się mówić wszystkiego, co myślał. Komentarze eksperta i prowadzącego były szeroko komentowane w mediach. Na dodatek Jakimowicz miał być "nie do wytrzymania".

- Kolejne panie nie wytrzymywały współpracy z Jarosławem Jakimowiczem. Na zachowania, o których się dowiedzieliśmy, zwyczajnie nie może być miejsca w telewizji. Można być ekspresywnym na wizji, telewizja lubi wyraziste postaci, ale nie można w pracy niszczyć innych, obrażać i poniżać - mówił Pereira "Faktowi".

Jakimowicz miał obiecywać poprawę, ale na obietnicach się skończyło. W efekcie otrzymał wypowiedzenie. Jednak przez długi czas zarabiał w TVP Info.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić