Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Blinken chwycił za gitarę. Dał prawdziwe show w Kijowie

W internecie nie brak filmików z politykami, które pretendują do miana historycznych. Jednym z nich może stać się nagranie amerykańskiego sekretarza stanu Antonego Blinken'a. Podczas wizyty w Kijowie ku zaskoczeniu wielu osób wykonał utwór "Rocking to the Free World" amerykańskiego zespołu Pearl Jam.

Blinken chwycił za gitarę. Dał prawdziwe show w Kijowie
Blinken chwycił za gitarę. Dał prawdziwe show w Kijowie (Twitter, spectatorindex)

Od ponad dwóch lat Ukraina stała się ważnym celem odwiedzin światowych przywódców. Pomimo trwającego tam konfliktu, Kijów i prezydenta Zełeńskiego odwiedzili niemal wszyscy najważniejsi politycy na Zachodzie. Jednym z częściej pojawiających się osób w stolicy Ukrainy bez wątpienia jest Antony Blinken.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak na pozycje Rosjan w Wołczańsku. Rosyjski Korpus Ochotniczy w akcji

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dla sekretarza stanu USA, Ukraina stanowi obecnie szczególny punkt politycznej układanki. Również dla samego rządu w Kijowie odwiedziny te mają bardzo ważny wymiar, bowiem od amerykańskiego wsparcia finansowego i sprzętowego zależy utrzymanie się w konflikcie.

Antony Blinken dał prawdziwe show. Chwycił za gitarę

Jak się jednak okazało, również sekretarzowi stanu udzieliło się pewnego rodzaju rozluźnienie, jakie panuje w Kijowie. Z tego też powodu, po ważnych decyzjach na szczycie postanowił odpocząć, korzystając z uroków ukraińskiej stolicy. Ta, jak widać poza aspektem politycznym, przypadła Amerykaninowi do gustu.

W internecie pojawił się film pokazujący, jak amerykański sekretarz stanu przyłączył się do jednej z kijowskich kapel. Ku zaskoczeniu zgromadzonej publiczności okazało się, że Antony Blinken całkiem dobrze radzi sobie z grą na gitarze. Popisał się też sporymi umiejętnościami wokalnymi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wraz z Ukraińcami wykonał utwór amerykańskiego zespołu Pearl Jam pod tytułem "Rocking to the Free World". Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy amerykański sekretarz stanu chwali się grą na gitarze.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić