oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Andrzej Seweryn o polskim show biznesie. "Nie wiem, co to jest"

4

Andrzej Seweryn ma na swoim koncie wiele sukcesów. W jego dorobku artystycznym znajdziemy wiele wyjątkowych kreacji aktorskich, którymi zaskarbił sobie sympatię i uznanie. Ostatnio aktor został zapytany o polski show biznes. Jego odpowiedź może zaskakiwać.

Andrzej Seweryn o polskim show biznesie. "Nie wiem, co to jest"
Andrzej Seweryn o polskim show biznesie. "Nie wiem, co to jest" (Instagram)

O dorobku artystycznym Andrzeja Seweryna można napisać wiele dobrego. Ostatnio legendarny aktor został zapytany o polski show biznes. Przyznał, że samo pojęcie jest mu obce. - Ja nie wiem, co to jest show biznes. Wiem mniej więcej, co to jest kinematografia — stwierdził artysta w rozmowie z "Super Expressem". Przyznał również, że nie chce szukać czegoś, co go w kinematografii "zawodzi" lub co mu się "nie podoba".

Filmów powstaje masa. Znacznie więcej niż kiedyś. Reżyserzy, scenarzyści i operatorzy to dziś wykształceni ludzie. Wielu moich kolegów i koleżanek gra fantastycznie, zarówno w kinie, jak i w teatrze. Chyba nie mam się do czego przyczepić — dodał.

Choć aktor przyznał, że wielu aktorów i aktorek gra fantastycznie, sam nie lubi, gdy nazywa się go wybitnym. - Uprawiam zawód, który nazywa się zawodem artystycznym, czyli jestem artystą. A jak wiadomo, sztuka nie podlega łatwym kryteriom i to, co dla niektórych jest piękne, dla innych nie jest. No trudno mierzyć mnie metrem z Sevres, tego się nie da — powiedział w programie "100 pytań do..." w TVP Info.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Andrzej Seweryn o młodych filmowcach: "Chcę się od nich uczyć"

Andrzej Seweryn bohaterem filmu o sobie

Andrzej Seweryn wcielił się w wiele postaci, grając w filmach najbardziej znanych reżyserów, jak Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Steven Spielberg, czy Jerzy Hoffman. Teraz stanął przed kamerą, jako Andrzej Seweryn, bohater filmu dokumentalnego "Jestem postacią fikcyjną". Producentką obrazu jest Katarzyna Kubacka-Seweryn, żona artysty.

Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem — powiedział Andrzej Seweryn.

Choć produkcja ma charakter dokumentalny, nie stanowi podsumowania dorobku artystycznego wielkiego aktora. Jest zapisem tego, że Andrzej Seweryn nie powiedział ostatniego słowa i nadal ma niesłabnącą pasję do pracy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić