Karol Wiak| 

Daniel Olbrychski gorzko o pracy aktora. "Nie chcą mnie"

16

Daniel Olbrychski, podczas rozmowy z "Super Expressem", wypowiedział się na temat swojej dalszej kariery. Mimo dorobku i międzynarodowego uznania, aktor czuje się pomijany przez rodzime produkcje filmowe.

Daniel Olbrychski gorzko o pracy aktora. "Nie chcą mnie"
Daniel Olbrychski to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów (AKPA, AKPA)

Daniel Olbrychski, ikona polskiego kina, znany z licznych, niezapomnianych ról, w ostatnim czasie rzadziej pojawia się na ekranach. Mimo że jego talent nadal jest doceniany na arenie międzynarodowej, w Polsce, według aktora, brakuje propozycji, które by go zainteresowały.

Czy to koniec kariery Olbrychskiego w polskich filmach?

Ostatnie role Daniela Olbrychskiego mogą wskazywać na zmniejszenie jego obecności w polskim kinie, co rodzi pytania o przyszłość jego kariery w rodzimych produkcjach. W nowym serialu "Prosta sprawa", gdzie aktor pojawił się u boku Mateusza Damięckiego, Olbrychski przyjął rolę mentora głównego bohatera. Chociaż jego postać jest kluczowa dla rozwoju fabuły, wystąpił tylko w dwóch odcinkach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maryla Rodowicz wspomina romans z Danielem Olbrychskim: "To była wielka miłość i namiętność"

Podczas premiery serialu, Daniel Olbrychski wyraził swoje uczucia odnośnie zmian w branży filmowej. Mimo międzynarodowego sukcesu i propozycji z zagranicy, jak wspomniana rola u boku Angeliny Jolie w filmie "Salt", aktor zauważył, że polskie kino rzadko kieruje do niego poważne propozycje.

Kino przestało się o mnie upominać - powiedział Olbrychski, cytowany przez "SE".

Dodał, że polskie produkcje filmowe nie doceniają jego potencjału tak, jak robią to twórcy zagraniczni.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Mimo to, Olbrychski nie stracił zainteresowania rodzimym rynkiem filmowym. Wspominał, że chętnie bierze udział w polskich serialach i projektach telewizyjnych, gdzie może, nawet gościnnie. Ponadto, jego pasja do teatru nie słabnie – aktor z dumą wspomina, że obecnie gra w pięciu sztukach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić