Karol Wiak| 

Film o "człowieku pająku" powróci na ekrany kin? Reżyser odniósł się do sytuacji

0

Czy słynny "człowiek-pająk" powróci w reżyserskiej wersji Sama Raimiego? "Spider-Man 4" budzi emocje i spekulacje wśród fanów na całym świecie. Sam reżyser odniósł się do krążących plotek.

Film o "człowieku pająku" powróci na ekrany kin? Reżyser odniósł się do sytuacji
Czy powrót reżyserskiej wersji Spider-Mana jest możliwy? (filmweb.pl, filmweb.pl)

Od momentu swojego debiutu na wielkim ekranie w reżyserii Sama Raimiego, Spider-Man stał się nie tylko symbolem odwagi i poświęcenia, ale również jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów na świecie.

Trylogia Raimiego, z Tobey Maguire'em w roli głównej, zdefiniowała gatunek filmów o superbohaterach na początku XXI wieku. Jednak po latach spekulacji, fani wciąż zadają sobie pytanie: czy "Spider-Man 4" kiedykolwiek ujrzy światło dzienne?

Czy powstanie "Spider-Man 4"?

Od jakiegoś czasu internet żyje plotkami o możliwym powrocie do projektu "Spider-Man 4", który miał zostać zrealizowany przez Sama Raimiego. To właśnie jego trylogia, z Tobey Maguire'em w roli głównej, wprowadziła Spider-Mana na wielki ekran w latach 2002-2007. Pomimo że seria miała być kontynuowana, różnice między reżyserem a wytwórnią Columbia spowodowały, że plany dotyczące kolejnej części zostały odłożone na półkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Spider-Man: Daleko od domu" - zwiastun

W 2010 roku oficjalnie ogłoszono, że "Spider-Man 4" nie powstanie, a zamiast tego światło dzienne ujrzał "Niesamowity Spider-Man"Andrew Garfieldem. Ta seria, zakończona w 2014 roku, została później zastąpiona przez nową serię filmówTomem Hollandem, wpisującą się w Kinowe Uniwersum Marvela.

Spekulacje o powrocie Raimiego do projektu "Spider-Man 4" nasiliły się, szczególnie po sukcesie filmu "Spider-Man: Bez drogi do domu" z 2021 roku, w którym pojawili się Spider-Mani z różnych wymiarów, w tym Maguire i Garfield. Fani zaczęli zastanawiać się, czy nie oznacza to możliwości kontynuacji ich historii i powrotu filmu do kin.

Reżyser filmu odniósł się do plotek

W obliczu narastających spekulacji na temat potencjalnego "Spider-Man 4", Sam Raimi, reżyser oryginalnej trylogii, postanowił zabrać głos. W wywiadzie dla "CBR", odniósł się do rosnącego zainteresowania kontynuacją jego dzieła. Raimi jasno stwierdził, że "nie słyszał" o żadnych planach wznowienia projektu.

Czytałem plotki tak jak wszyscy, ale na chwilę obecną nie jestem zaangażowany w żadne prace nad kontynuacją - mówił reżyser.

Jego komentarz pojawił się w momencie, kiedy MarvelColumbia święcą triumfy z najnowszymi filmami o Spider-Manie, których popularność nieustannie rośnie. Raimi wyraził swoje wątpliwości co do tego, czy studia będą chciały powrócić do jego wersji historii.

"Marvel i Columbia mają obecnie ręce pełne pracy z obecnymi filmami o Spider-Manie i ich rozwojem. Wątpię, aby zdecydowali się teraz wrócić do naszej starej historii" - wyjaśnił reżyser.

Ta deklaracja nieco ostudziła emocje fanów, którzy liczyli na powrót klasycznego Spider-Mana w reżyserii Sama Raimiego. Chociaż wielu z nich wciąż ma nadzieję na to, że ich ulubione postaci z przeszłości znajdą drogę powrotną na ekran, wydaje się, że na razie nie ma konkretnych planów dotyczących filmu "Spider-Man 4".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić