Henryk Gołębiewski o swojej emeryturze: "Myślałem, że dostanę góra 500 zł"

0

Henryk Gołębiewski zrobił karierę jako jeden z najpopularniejszych aktorów dziecięcych czasów PRL-u. Później na długi czas słuch o nim zaginął. Dopiero po wielu latach wrócił na ekrany. Obecnie jest na emeryturze, ale wysokość świadczenia nie napawa optymizmem. Aktor zdradził, ile dostaje co miesiąc. Co zaskakujące, spodziewał się jeszcze mniejszej kwoty.

Henryk Gołębiewski o swojej emeryturze: "Myślałem, że dostanę góra 500 zł"
Henryk Gołębiewski zdradził, ile dostaje co miesiąc. Co zaskakujące, spodziewał się jeszcze mniejszej kwoty (AKPA)

Temat niskich świadczeń emerytalnych środowiska aktorskiego co rusz wznieca duże emocje. Seniorom często nie wystarcza na godne życie. Henryk Gołębiewski, aktor dziecięcy czasów PRL-u, również boryka się z podobnym problemem.

Henryk Gołębiewski największą popularność zdobył dzięki takim produkcjom jak "Wakacje z duchami", "Stawiam na Tolka Banana" czy "Podróż za jeden uśmiech". Zagrał również w kultowych polskich serialach – m.in. w "Lombardzie. Życie pod zastaw" i "Świecie według Kiepskich". W ostatnim czasie aktor postanowił ujawnić wysokość swojej emerytury.

Mimo że wysokość świadczenia nie napawa optymizmem, Gołębiewski wyjawił, że spodziewał się jeszcze niższej kwoty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Plotkarnia: Dzieci-gwiazdy po latach
Jestem już na emeryturze i dostaję 1600 zł miesięcznie, co i tak mnie zaskoczyło, bo myślałem, że dostanę góra 500 zł. (...) Jednego miesiąca dorobię trochę więcej, kolejnego mniej i jakoś się to wszystko kręci. Mam dach nad głową, rachunki popłacone, do garnka też jest co włożyć - wyznał w wywiadzie dla "Życia na gorąco".

Tak niskie świadczenie nie pozwala na godne życie, zatem Henryk Gołębiewski podejmuje się również innych prac. Podczas pandemii aktor zaczął pracować fizycznie. W rozmowie ze "Świat i ludzie" wyjawił, że zajmuje się montażem klimatyzacji.

Świat celebrytów czy świat zwykłych ludzi, co za różnica. Wykonuję pracę aktorską najlepiej, jak mogę, tak samo fizyczną. To i to jest pracą - powiedział dla "Świata i ludzi".

Prywatnie Henryk Gołębiewski jest szczęśliwym mężem i ojcem. Wraz z żoną wychowują 15-letnią córkę.

Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić