Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Kartonowy Trzaskowski na debacie w Kanale Zero. "Jakiś taki sztywny"

7

Rafał Trzaskowski był jedynym kandydatem na prezydenta Warszawy, który odmówił udziału w debacie w Kanale Zero. Krzysztof Stanowski zadbał jednak, by urzędujący włodarz stolicy pojawił się w studiu — nawet jeśli była to forma statyczna.

Kartonowy Trzaskowski na debacie w Kanale Zero. "Jakiś taki sztywny"
W studiu Kanału Zero podczas debaty z kandydatami na prezydenta Warszawy postawiono kartonową podobiznę Rafała Trzaskowskiego (X, YouTube, @K_Stanowski, Kanał Zero)

Kampania samorządowa nabiera tempa i wchodzi w swoją decydującą fazę. Wybory bowiem już 7 kwietnia, czyli za dwa tygodnie. To ostatnia szansa, by przekonać nieprzekonanych i wywalczyć sobie lepszą pozycję w sondażach, a w tym pomóc mogą między innymi debaty.

Jedną z nich postanowił zorganizować Kanał Zero, który od początku swojej działalności prężnie angażuje się w gorące tematy społeczne i często organizuje tego typu transmisje.

Do debaty kandydatów na prezydenta Warszawy zaproszono wszystkie osoby ubiegające się o to stanowisko. Są to kolejno:

  • Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska)
  • Magdalena Biejat (Lewica)
  • Tobiasz Bocheński (Prawo i Sprawiedliwość)
  • Przemysław Wipler (Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy)
  • Janusz Korwin-Mikke (KORWiN)
  • Romuald Starosielec (Ruch Naprawy Polski)

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzaskowski wzburzony. Tak ocenił działanie Dudy i PiS

Zaproszenie od Krzysztofa Stanowskiego, który był moderatorem debaty, przyjęli wszyscy poza Trzaskowskim, urzędującym prezydentem stolicy. Nie była to zresztą pierwsza debata, do której zaproszenia polityk KO nie przystąpił. Znany z ciętego poczucia humoru Stanowski postanowił jednak sprawić, że Trzaskowski w studiu się jednak pojawi.

Trzaskowski odmówił debaty w Kanale Zero. Stanowski sprawił, że prezydent Warszawy i tak zjawił się w studiu

Przez całą trwającą ponad 3 godziny debatę w rogu studia widzowie mogli obserwować Rafała Trzaskowskiego. Dokładniej rzecz ujmując, był to tekturowy model prezydenta Warszawy, który został umieszczony z boku głównego kadru.

Chociaż można to nazwać szczegółem, kartonowa podobizna była na tyle duża, że trudno było ją przeoczyć. W filmie opublikowanym na swoim koncie na platformie X (wcześniej Twitter) Stanowski zresztą zrobił na nią zbliżenie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Oczywiście zagranie to wywołało spore poruszenie w sieci. Internauci naprawdę szeroko komentowali ruch Kanału Zero. Oczywiście niektórzy wykorzystali tę okazję do wbicia szpilki w Rafała Trzaskowskiego.

Prezydent Rafał prawie jak żywy
Jak Pan może?! Prawdziwy Rafał jest dużo wyższy
O, pan z taśmą i tekturą
Rafał jakiś taki sztywny
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić