Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 
aktualizacja 

Klamka zapadła. Sąd zdecydował o synu Martyniuka

28

Sąd Okręgowy w Łomży oddalił w środę (27.03) apelację złożoną przez prokuraturę. Syn gwiazdora disco polo został prawomocnie uniewinniony. Chodziło o sprawę znieważenia sędzi z Białegostoku.

Klamka zapadła. Sąd zdecydował o synu Martyniuka
Syn gwiazdy disco polo został uniewinniony (AKPA, Instagram)

Rodzina Martyniuków może w końcu odetchnąć. Sąd prawomocnie uznał syna gwiazdy disco polo za niewinnego. Stawiano mu zarzuty o zniesławienie i znieważenie przez internet sędzi z Białegostoku.

Ponieważ apelację składał prokurator, kosztami postępowania został obciążony Skarb Państwa – poinformował PAP prezes łomżyńskiego sądu okręgowego Jan Leszczewski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Daniel Martyniuk zapewnia, że nie baluje za pieniądze ojca: "Mam swoje"

W grudniu 2021 r. Daniel M. stanął przed Sądem Okręgowym w Białymstoku. Wówczas, zapadł prawomocny wyrok skazujący Daniela M. za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Była to kara 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, 10 tys. zł grzywny i zakaz przez 6 lat prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Po usłyszeniu tego wyroku, Daniel opublikował wpis w mediach społecznościowych. Według śledczych, oskarżony zamieścił "znieważające, wulgarne i obelżywe wpisy na temat sędzi oraz pomówił pokrzywdzoną o takie zachowanie i właściwości, które naraziły sędziego na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu".

Od początku nie przyznawał się do winy

Proces w sprawie znieważenia w pierwszej instancji odbywał się przed Sądem Rejonowym w Zambrowie. Sąd przesłuchał białostocką sędzię, której wpisy dotyczyły. Chciano również przesłuchać Zenka Martyniuka, ten jednak nie wstawił się do sądu.

Sam oskarżony nie przyznał się do zarzutów. Jego obrońcy wnioskowali o uniewinnienie twierdząc, że nie ma dowodów, iż to ich klient był autorem wpisów. Prokuratura chciała uznania winy i kary 5 tys. zł grzywny - przekazało Polskie Radio Białystok.

W grudniu 2023 r. sąd w Zambrowie nieprawomocnie uniewinnił Daniela. Uznano, że nie ma jednoznacznych dowodów, iż konto należało do niego i to on był autorem wpisów. Teraz wyrok jest już prawomocny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić