Maciej Maleńczuk wrócił do TVP. Zaapelował do Jacka Kurskiego

238

Maciej Maleńczuk słynie z ostrego języka. 62-letni wokalista i muzyk rockowy wypowiedział się ostatnio na temat celebrytów, którzy narzekają na swoje emerytury. Nie przebierał w słowach, jak ma to zresztą w zwyczaju. Zaapelował też do byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Maciej Maleńczuk wrócił do TVP. Zaapelował do Jacka Kurskiego
Maciej Maleńczuk zwrócił się z apelem do Jacka Kurskiego (AKPA, AKPA)

Były wokalista Püdelsów po kilkuletniej przerwie pojawił się w Telewizji Polskiej. Maciej Maleńczuk nie krył zaskoczenia, gdy otrzymał zaproszenie. Przez lata TVP celowo go pomijała.

Sam się zastanawiam, dlaczego tak dawno mnie tu nie zapraszano, a teraz ten telefon dzwoni jak oszalały. (...) To był szlachetny ban, ja nie jestem człowiekiem, który słucha cudzych rad na zasadzie - myśl samodzielnie, tylko po prostu myślę samodzielnie - wyznał muzyk w rozmowie z Pomponikiem.

Jak wiadomo były prezes TVP Jacek Kurski w ostatnich latach promował głównie muzykę rozrywkową, dlatego w Telewizji Publicznej często brylowały zespoły disco polo. Okazuje się jednak, że Kurski był niegdyś fanem muzyki Maleńczuka. Teraz wokalista zwrócił się bezpośrednio do byłego prezesa TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maleńczuk o Kaczyńskim: "Przypomina Plastusia. Na jego twarzy maluje się rodzaj pogardy"
On mi się kiedyś przyznał do tego, że jest moim fanem - wyznał artysta. - Bardzo pana proszę, jeżeli jeszcze coś [płyty - przyp. red.] panu zostało, żeby pan to wyrzucił - zaapelował Maleńczuk w rozmowie z Pomponikiem.

Maleńczuk wypowiedział się również na temat polskich celebrytów, którzy narzekają na wysokość swoich emerytur.

Uważam, że jeżeli artysta sobie sam nie zapewni emerytury, to niech nie liczy na państwo. (...) Co to za artysta, co nie jest w stanie zapracować na własną emeryturę? Może powinien już wcześniej zmienić zawód. (...) Nie płacz nad rozlanym mlekiem, przypomnij sobie, jak miałeś sukces. Trzeba było wtedy nie wydawać wszystkich pieniędzy, może nie trzeba było chodzić do kasyna? - wskazuje Maleńczuk.

- Umówmy się - jeżeli ktoś ma sukces, to bierze za koncert takie kwoty, że nie jest w stanie tego wszystkiego wydać. Jeżeli ktoś, grając sto koncertów rocznie ma długi, to znaczy, że musi chodzić do kasyna - dodał muzyk.

Maciej Maleńczuk nie wybiera się na emeryturę, chce pracować zawodowo do końca życia. Regularnie występuje i koncertuje, teraz najczęściej już samodzielnie.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić