oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Magdalena Ogórek zrywa z mediami i wyjeżdża z Polski. "To czas dla mnie"

256

Magdalena Ogórek w ostatnich latach była jedną z głównych twarzy TVP. Była kandydatka Lewicy w wyborach prezydenckich z dużą łatwością odnalazła się w mediach sprzyjających rządowi Zjednoczonej Prawicy. Teraz Ogórek postanowiła zrobić sobie przerwę od polityki i telewizji. Zdradziła, jakie są jej plany na przyszłość.

Magdalena Ogórek zrywa z mediami i wyjeżdża z Polski. "To czas dla mnie"
Magdalena Ogórek zrywa z mediami i wyjeżdża z Polski (Instagram)

Magdalena Ogórek w 2015 roku wkroczyła do świata polityki, zostając kandydatką Lewicy w wyborach prezydenckich. Później związała się z Telewizją Polską, która pod rządami Zjednoczonej Prawicy była tubą propagandową rządu. Ogórek prowadziła kilka programów na antenie TVP, a także audycje radiowe w Polskim Radiu.

Po zmianach, do których doszło w mediach publicznych po ostatnich wyborach parlamentarnych, Magdalena Ogórek straciła pracę. Jak sama przyznała, dostała kilka propozycji zawodowych, ale nie zdecydowała się ich przyjąć. Postanowiła skupić się na domu, córce i pracą nad książką, której premiera zaplanowana jest jeszcze w tym roku.

W rozmowie z "Faktem" Magdalena Ogórek przyznała, że ma za sobą kilka naprawdę stresujących tygodni. I nie chodzi wcale o utratę pracy. Wszystko w związku z egzaminem maturalnym, do którego przystępowała jej córka. - Córka właśnie zdaje maturę, stresowałam się bardziej niż ona i to było dla mnie straszne przeżycie. Magda przed pierwszymi egzaminami była bardziej spokojna ode mnie — stwierdziła była pracownica TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Było czuć dym". Pożar przerwał ich egzaminy maturalne

Magdalena Ogórek zdradziła, że po egzaminach pisemnych ona i jej córka wybrały się wspólnie do Kazimierza, żeby nieco odreagować stres. Było to jednak zaledwie preludium do ich kolejnych planów.

Magdalena Ogórek postanowiła wyjechać za granicę

Magdalena Ogórek zdradziła, że planuje wyjazd za granicę. Jak podkreśliła, z jednej strony to okazja do odreagowania stresu i odpoczynku, z drugiej zaś czas na zbieranie materiału do książki, nad którą pracuje.

Postanowiłam przyspieszyć wakacje, bo to był trudny i intensywny rok dla Magdy. Ponieważ mam teraz więcej czasu, planuję objazdówkę śladami II wojny światowej. Przyda mi się to też do książki, którą powoli kończę, chcę zrobić też do niej zdjęcia — zdradziła "Faktowi" Magdalena Ogórek.

Ogórek przyznała, że robi sobie przerwę od mediów, "a na 100 proc. od mediów politycznych". Jednocześnie podkreśliła, że to, że teraz chce od nich odpocząć, nie oznacza, że nie zmieni się to za 5, czy 10 lat. - Teraz jest czas dla mnie - stwierdziła.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić