Nie tak Zofia Zborowska wyobrażała sobie urodziny. "Mózg zalany mlekiem"

7

Zofia Zborowska po raz drugi została mamą. Z Andrzejem Wroną mają już 3-letnią córeczkę, Nadzieję. Teraz aktorka urodziła dziewczynkę, dla której wybrali imię Jaśmina. To wszystko brzmi uroczo, ale rzeczywistość już tak różowa nie jest. Zborowska dopiero co wróciła ze szpitala i zmaga się z pierwszymi dniami po porodzie, czyli połogiem. W takich warunkach przyszło jej świętować 37. urodziny.

Nie tak Zofia Zborowska wyobrażała sobie urodziny. "Mózg zalany mlekiem"
Zofia Zborowska szczerze o tym, jak czuje się po porodzie (AKPA)

Zofia Zborowska nie lubi lukrowania rzeczywistości. Pokazuje ją taką, jaką jest i podobnie, jak Joanna Koroniewska, nie ma obaw w pokazywaniu się bez makijażu i nic sobie nie robi z oburzonych komentarzy osób w sieci, których nawet osobiście nie zna.

Ostatnio pokazała, jak "świętuje" swoje 37 urodziny. Bez makijażu, za to z biustem przewiązanym pieluchą tetrową. Nowa moda? Nie, brutalna poporodowa rzeczywistość, z jaką zmaga się wiele kobiet.

To miało być piękne zdjęcie w pięknej bluzie, którą zamówiłam sobie na moje urodziny. Miałam po powrocie ze szpitala wziąć prysznic, ogarnąć się, zrobić fotkę urodzinową, wstawić ją tu wczoraj (w moje urodziny lol) i ogóle wiecie…[...] no ale wyszło, proszę ja Was ŻYCIE, nawał, uszkodzenie brodawek, totalny nieogar, mózg zalany mlekiem, Nadzia zajarana, ale też tak bardzo stęskniona (ja za nią też!), ale z drugiej strony mały ssak przyklejony do mnie (a ja do niego). A tu telefon się urywa, życzenia, smsy, a ja nie wiem, gdzie jestem, co mam robić i jak sobie pomóc nie zapominając o innych. [...] Wasza 37letnia HOTÓWA - napisała, jak zwykle ze zdrowym dystansem, aktorka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magdalena Cielecka o potencjalnym udziale w "Tańcu z gwiazdami". "Wiem, gdzie są rejony, w które nie chcę się rzucić"

Polki ślą Zofii Zborowskiej słowa wsparcia

Zofię Zborowską na Instagramie ma liczne grono fanów. Obserwuje ją obecnie przeszło 500 tys. osób. Wiele z nich to kobiety, które doskonale rozumieją sytuację, w której obecnie się znalazła.

Uwierz mi, że właśnie takie zdjęcia dodają innym kobietom (szczególnie mamom) wiarę i pokazują, że świat właśnie tak wygląda - napisała jedna z obserwujących.
O tak, jak ja się też rozczarowałam po porodzenie (pierwszym), że pierwsze dwa tygodnie to nie sielanka i rozczulanie się nad dzieciątkiem, tylko jedna wielka walka o przetrwanie, laktację, niepozabijanie wszystkich dookoła, gryzienie niemalże ścian z bólu brodawek, ach to ŻYCIE. Super, że pokazujesz, jak jest naprawdę, szanuję - dodała kolejna internautka.

To nie pierwsze zdjęcie, na którym Zofia Zborowska odczarowuje macierzyństwo. Zaraz po narodzinach córeczki pokazała swoje zdjęcie z córeczką i...brzuchem. Jak wyjaśniła - ten brzuch nie znika tak szybko, jak by się mogło wydawać.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Połóg jako taki może trwać nawet dwa miesiące - zarówno po porodzie naturalnym, jak i cesarskim cięciu. Wówczas świeżo upieczona mama może być bardzo przemęczona, mieć spadek energii. Nie należy wówczas dźwigać niczego ważącego więcej, jak 5 kg. Nie należy też zażywać kąpieli, chodzić na basen czy ćwiczyć mięśni brzucha.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić