aktualizacja 

Pojechali na budowę Wiśniewskiego. Oto co zastali na miejscu

500

Dziennikarze pojechali na miejsce budowy domu Michała Wiśniewskiego. Wokalista nie może jednak skupić się tylko na nowej posiadłości, bowiem cały czas boryka się z wyrokiem sądu, który każe mu iść do więzienia.

Pojechali na budowę Wiśniewskiego. Oto co zastali na miejscu
Nowoczesny dom Michała Wiśniewskiego. Powstaje w pięknej okolicy (YouTube)

Michał Wiśniewski ponad 20 lat temu był u szczytu kariery i zarabiał miliony. Jego styl życia robił wrażenie - czerwonowłosy gwiazdor mieszkał w willi otoczonej sztabem ochroniarzy, "woził się" luksusowymi samochodami oraz wydawał krocie na ekstrawaganckie stroje i gadżety.

Po latach szastania pieniędzmi na prawo i lewo okazało się, że z jego fortuny nie zostało praktycznie nic. W 2018 roku Wiśniewski oficjalnie ogłosił, że jest bankrutem. Mimo wylądowania na finansowym dnie, piosenkarz nie poddał się. Odmienił swoje życie i wrócił do regularnego koncertowania. Co najważniejsze, znów stał się osobą popularną i jest zapraszany na liczne koncerty.

Obecnie jego największym projektem jest jednak budowa nieruchomości. Jak podkreśla portal shownews.pl, nowoczesny dom Michała Wiśniewskiego z garażem, dużymi przeszkleniami, antresolą i spiżarnią powstaje w malowniczej, leśnej okolicy, w pobliżu dużej stadniny koni. Dziennikarze, którzy zjawili się na miejscu zauważyli, że budynek już stoi i robi wrażenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michał Wiśniewski o konflikcie z Mandaryną: "Omijam szerokim łukiem"

Wiśniewski może pochwalić się domem o powierzchni użytkowej aż 570 metrów. To wszystko na działce, która ma zaledwie 6100 metrów kwadratowych.

Dom Wiśniewskiego powstał z pomocą wielu sponsorów. Ich reklamy widać z daleka na ogrodzeniu posiadłości. Chętnych na to, żeby podpromować swoją firmę na nazwisku znanego artysty na początku nie brakowało.

Ich reklamy widać z daleka na ogrodzeniu posiadłości - donoszą dziennikarze, którzy byli na miejscu.

Jak ustalił ShowNews, z inwestycji odszedł murarz. Zmienił się też kierownik budowy.

Wiśniewski ma jakieś problemy, chyba chodzi o brak sponsorów. Widziałem go na budowie, ale on się nie bawił w rozliczenia z podwykonawcami, miał do tego upoważnioną osobę. Ja odszedłem, bo byłem od fundamentów, słupów, żelbetu, teraz już chodzi o wykończeniówkę. To domena inwestora, mnie nie kręcą takie wyszukane gusta - powiedział informator portalu.

Wiśniewski trafi do więzienia?

W 2023 roku Michał Wiśniewski został skazany na rok i 6 miesięcy odsiadki oraz 80 tysięcy grzywny za wyłudzenie pożyczki opiewającej na kwotę 2,8 milionów złotych.

Sprawa dotyczy 2006 roku. Michał Wiśniewski ubiegał się wówczas o kredyt na 2,8 mln zł. Z materiałów prokuratury wynika, że wokalista złożył nierzetelny wniosek i odbiegający od stanu rzeczywistego kwestionariusz wywiadu pożyczkowego. Artysta miał znacząco zawyżyć swoje dochody.

W toku śledztwa okazało się, że w zeznaniu podatkowym za rok 2006 wykazał kwotę o ponad połowę niższą niż przedstawiona w dokumentach. Z racji kłopotów finansowych kredytu nie spłacał. Na dzień 30 września 2019 r. miał niespłaconą kwotę kredytu wraz z odsetkami 2,5 mln.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić