Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 
aktualizacja 

Tutaj zaszył się przed światem. Tak wyglądała samotnia Rewińskiego

282

Janusz Rewiński zmarł 1 czerwca. Aktor wiele lat temu zrezygnował ze świata show biznesu, aby zamieszkać na wsi i prowadzić spokojne życie. Osiedlił się w mazowieckiej wiosce niedaleko Mińska Mazowieckiego, gdzie hodował zwierzęta. Tam spędził ostatnie lata swojego życia.

Tutaj zaszył się przed światem. Tak wyglądała samotnia Rewińskiego
Tutaj zaszył się przed światem. Tak wyglądała samotnia Rewińskiego (East News, Jan Zdziarski, Mateusz Jagielski)

Janusz Rewiński zmarł 1 czerwca w wieku 74 lat. Był aktorem, uwielbianym przez Polaków przede wszystkim za rolę Siary w filmie "Kiler". Rewiński grał także w popularnych polskich serialach, takich jak "Zmiennicy" i "Tygrysy Europy".

Janusz Rewiński był też znanym satyrykiem i kabareciarzem oraz felietonistą tygodnika "W Sieci". W 1991 roku został posłem, wchodząc do Sejmu z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Po dwóch latach, gdy nie uzyskał reelekcji, zrezygnował z polityki.

Aktor wiele lat temu opuścił Warszawę i osiedlił się na wsi w miejscowości Nowodwór koło Mińska Mazowieckiego. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" sprzed kilkunastu lat aktor wyznał, że zamiast występować, woli hodować konie. "Nie mam nawet internetu. Wybrałem do życia miejsce, gdzie wszyscy operatorzy połamali sobie zęby. Nagadali się, naobiecywali. [...] No to hoduję konie. Gdybym tego nie miał, chyba bym zwariował" -przyznał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rewiński mocno angażował się politycznie. Głośne archiwalne wystąpienia aktora

Rewiński cenił spokój i kontakt z naturą. Życie na wsi było jego świadomą decyzją, która przynosiła mu satysfakcję i spokój ducha. Prowadził 12-hektarowe gospodarstwo, obejmujące las, stawy rybne, łąki i pastwiska.

Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał, drewno na zimę. Mam w genach kozackość, chcę być wolny. Moja kariera to przypadek - wyznał Janusz Rewiński w wywiadzie dla portalu ShowNews.

Tak mieszkał Janusz Rewiński

Janusz Rewiński zdecydował się na życie na wsi. Okazało się, że za tą decyzją stał poniekąd jego przyjaciel - aktor Tadeusz Drozda.

To ja po części przyczyniłem się do tego, że wyprowadził się z Ochoty, z Warszawy. Często bywał u nas w domu w Radości i tak mu się spodobała ta cisza, zieleń, las, w którym mieszkamy, że stwierdził: "Tadek, ja chcę mieć tak samo" - przyznał "Faktowi" Tadeusz Drozda.

Dodał, że Rewiński pragnął większej izolacji, dlatego zdecydował się na zakup ziemi oraz starego młyna, który po gruntownym remoncie stał się jego nowym domem. W swojej posiadłości Rewiński mógł oddać się pasji hodowli zwierząt. Dla niego ta nowa rzeczywistość była nie tylko odskocznią przed zgiełkiem miasta, ale także miejscem, w którym mógł odnaleźć spokój.

- To rolnictwo mu wystarczało, dawało szczęście. Wtedy już niechętnie utrzymywał stosunki towarzyskie. Rzadko opuszczał swoje gospodarstwo. Choć miał wiele propozycji występów, odmawiał, cieszył się swoją wsią i ciszą - podkreślił Tadeusz Drozda.

Rewiński lubił samotne życie

W 2023 roku Janusz Rewiński udzielił wywiadu w programie "Szykowne rozmowy", w którym opowiedział o swoim codziennym życiu. Mimo że jest ojcem dwóch synów i ma kochającą żonę, aktor przyznał, że prowadzi samotne życie.

Bardzo dobrze się czuję sam. W tym wieku na szczęście nie potrzebuję kontaktu z rodziną. Moi synowie mnie nie widują miesiącami. Im to nie jest potrzebne i ja im nie jestem potrzebny - powiedział aktor.

Janusz Rewiński otwarcie wyznawał, że brak potrzeby stałego kontaktu z rodziną to raczej świadomy wybór życia w odosobnieniu. "Kiedy nikt z bliskich do mnie nie dzwoni, nie mam z tym problemu. Jak chcę, to sobie wspominam różne rzeczy i myślę, że lepszych wspomnień nie będzie, od tych które były" - dodał.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić