Kacper Kulpicki| 

"Uwaga, platforma Luny tańczy poloneza". Tak wyglądała Parada Równości

15 czerwca odbyła się w Warszawie Parada Równości. Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło Luny. Reprezentantka Polski na Eurowizji 2024 miała specjalną platformę, do której zaprosiła fanów. Atrakcji nie zabrakło.

"Uwaga, platforma Luny tańczy poloneza". Tak wyglądała Parada Równości
Luna wzięła udział w Paradzie Równości (Instagram @musicofluna)

Luna już kilka dni temu zapowiedziała w sieci swój udział w tegorocznej Paradzie Równości. Zgodnie z planem w sobotę punktualnie o 14 stawiła się pod Pałacem Kultury i Nauki w stolicy, by relacjonować przebieg święta społeczności LGBT.

Prosto z platformy krzyknęła do zgromadzonych, że bardzo cieszy się na ich widok. Po przywitaniu tych stojących najbliżej zaprosiła do przygotowanego wcześniej pojazdu. Zachęcała, puszczając w tle nie tylko swój przebój pt. "The Tower", ale też "Nie daj się" Dody i szlagiery Madonny.

Będzie super zabawa. Będą eurowizyjne hity, bańki mydlane - mówiła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Związki partnerskie w Polsce? "W tej sprawie zdania nie zmienimy"

Gdy na pokładzie platformy i wokół niej zrobiło się tłoczno, piosenkarka wpadła na kolejny pomysł. Na jej życzenie jeden z organizatorów Parady Równości zarządził, by zgromadzeni połączyli się w pary i wykonali staropolski taniec.

Uwaga, platforma Luny tańczy poloneza - można było usłyszeć.

I właśnie tak się stało. Na licznych relacjach, jakie pojawiają się w mediach społecznościowych, można było obserwować tłum maszerujących w rytm dedykowanej tańcowi muzyki. Większość osób w trakcie występu trzymała w rękach tęczowe flagi.

Platforma "Pride Tower" przyozdobiona została w fioletowe i różowe barwy. Na ścianie autokaru widniał napis "Raise up" (w języku polskim: powstań). 24-latka była jedną z artystek, które najgorliwiej angażowały się w przebieg manifestacji. Przyświecał jej szczytny cel.

Parada Równości to nie jedyne miejsce, w którym Luna wspierała LGBT

Luna sympatię wobec społeczności LGBT wyrażała już wcześniej - i to w równie widowiskowy sposób. Zarówno na, jak i przed Eurowizją (w trakcie pre-party) oprócz biało-czerwonej flagi trzymała też tę symbolizującą tolerancję i akceptację.

Chciałam pokazać, że Polska się otwiera, że Polska się zmienia i nie jesteśmy tak nietolerancyjnym krajem, jak może się wydawać i po prostu jesteśmy razem, jesteśmy bezpieczni i tutaj zwycięża mimo wszystko miłość - tłumaczyła w kwietniu w Radiu Eska.

Takie podejście znalazło spore poparcie wśród jej słuchaczy. Wielokrotnie gratulowali swojej idolce odwagi do głoszenia swoich poglądów, nie zabrakło też osobistych podziękowań. A Wam jak podobało się jej show na Paradzie Równości?

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić