Wojciechowska wstrząśnięta śmiercią Lizy. "Nie znajduję słów..."

7

Martyna Wojciechowska często podejmuje tematy społeczne w swoich social mediach. Ostatni wpis dziennikarki dotyczy śmierci 25-letniej Lizy, która została brutalnie zgwałcona w centrum Warszawy. Podróżniczka zwróciła się z ważnym apelem do swoich obserwatorów.

Wojciechowska wstrząśnięta śmiercią Lizy. "Nie znajduję słów..."
Martyna Wojciechowska. (AKPA, Policja)

W nocy z 24 na 25 lutego przy ulicy Żurawiej w centrum Warszawy 23-letni Dorian S. napadł na 25-letnią Lizę, gdy wracała ze spotkania ze znajomymi. Zamaskowany mężczyzna przystawił Białorusince noż do gardła i wciągnął na klatkę schodową. Tam dusił ofiarę aż do nieprzytomności i brutalnie zgwałcił. Po wszystkim uciekł z miejsca zbrodni.

Liza została znaleziona kilka godzin później przez ochroniarza. Nie oddychała. Kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Niestety, 1 marca br. poszkodowana Białorusinka zmarła.

Okoliczności tej tragedii wstrząsnęły całą Polską. Głos w sprawie zabrała Martyna Wojciechowska. Aktywistka i dziennikarka jest mocno poruszona tragiczną historią młodej kobiety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazdy wspierają protesty kobiet
REAGUJ!!! Numer 112 może uratować czyjeś życie! Liza miała 25 lat i głowę pełną marzeń. DZISIAJ ZMARŁA. Lekarze walczyli o Jej życie kilka dni, po ataku i brutalnym gwałcie, którego dokonał 23-letni Polak- zaapelowała Wojciechowska.

Podróżniczka zwraca uwagę, na fakt, że kamery monitoringu zarejestrowały osoby, które przechodziły obok miejsca zbrodni, jednak nikt nie zareagował i nie wezwał pomocy.

Liza pochodziła z Białorusi, w naszym kraju miała status uchodźczyni. Kamery monitoringu uchwyciły sprawcę podążającego za Lizą, która w nocy z soboty na niedzielę wracała do domu po spotkaniu z przyjaciółmi. Ale to nie jedyne, co uchwyciły kamery. Na zarejestrowanym obrazie widoczni są także przechodnie. […] Żadna z przechodzących osób nie zareagowała. Nikt nie wezwał pomocy. Nie znajduję słów… NIE BĄDŹ OBOJĘTNY. REAGUJ - akcentuje Martyna Wojciechowska.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zatrzymany 23-letni oprawca usłyszał zarzuty rozboju, przestępstwa na tle seksualnym oraz usiłowania zabójstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. W związku ze śmiercią kobiety, prokuratura może zmienić postawione 23-latkowi zarzuty.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić