Kacper Kulpicki| 
aktualizacja 

Wzruszający gest rodziny na pogrzebie Rewińskiego. Chwyta za serce

38

Janusz Rewiński został pożegnany 7 czerwca 2024 roku w Warszawie. Podczas uroczystości miał miejsce wzruszający moment. Żona oraz dwaj synowie zmarłego aktora pożegnali go nie tylko słowami, ale też wymownym napisem.

Wzruszający gest rodziny na pogrzebie Rewińskiego. Chwyta za serce
Wzruszający gest rodziny na pogrzebie Rewińskiego. Aż chwyta za serce (AKPA)

Janusz Rewiński odszedł 1 czerwca. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się sześć dni później w świątyni w warszawskiej dzielnicy Radość. To miejsce, w którym aktor mieszkał przez ponad 30 lat z rodziną.

Mimo tego, że w niedawnych wywiadach gorzko wypowiadał się na temat swoich synów, najbliższych mocno poruszyła jego śmierć. Jonasz Rewiński, informując w mediach społecznościowych o stracie ojca, odniósł się do jego życia w sposób jednoznacznie pozytywny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy Olga Bończyk odwiedza grób Zbigniewa Wodeckiego? "Nie potrzebuję być na grobie Zbyszka, żeby z nim rozmawiać"
Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło - czytamy na Facebooku.

Pogrzeb Janusza Rewińskiego. Gest rodziny chwyta za serce

Podczas pożegnania zadbano o to, by w trakcie kościelnego ceremoniału najbliżej trumny Janusza Rewińskiego znalazł się wieniec od rodziny.

Synowie Jonasz i Aleksander oraz żona Iwona przygotowali delikatną i nierzucającą się w oczy mieszankę różnych kwiatów (m.in. margaretek, bez i hortensji). Wieniec dekorowała też wstęga, która wyrażała ich ból po stracie bliskiego.

Dziękujemy za wszystko. Jonasz, Aleksander, Iwona - napisano na szarfie.

Krewni artysty dali do zrozumienia, że żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co teraz czują. Krótkie, ale szczere i wzruszające podziękowanie można traktować jako wyraz głębokiego szacunku i wdzięczności za to, jakim mężem i ojcem był Janusz Rewiński.

Janusz Rewiński zmarł w wieku 75 lat. Nie tylko w kościele, ale także w orszaku na cmentarz uczestniczyły tłumy ludzi. Oprócz rodziny obecni byli też przyjaciele i fani.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić