Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Zagraniczni dziennikarze kibicują Lunie. Jest jedno "ale"

4

Występ polskiej reprezentantki na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji już za nami. Jak się jednak okazuje, zebrał on zarówno wiele pozytywnych, jak i negatywnych opinii. Zagraniczni dziennikarze kibicują Lunie i piosence "The Tower", ale też wskazują zagrożenia.

Zagraniczni dziennikarze kibicują Lunie. Jest jedno "ale"
Luna w półfinale Eurowizji (PAP)

Trwa 68. Konkurs Piosenki Eurowizji w szwedzkim Malmo. Za nami jest już występ polskiej reprezentantki Luny, która ze sceny schodziła z ogromnymi oklaskami.

Czy entuzjazm publiczności przełoży się na głosy? Zagranicznych dziennikarzy o występ Polki wypytała redakcja portalu eurowizja.org.

Pierwszy półfinał jest trudny. Jest kilka piosenek, które na pewno się zakwalifikują. Jest też kilka, które być może przejdą dalej, i to właśnie do nich należy Polska. Mam nadzieję, że Luna się zakwalifikuje. Dlaczego? Bo to najszybsza piosenka na tegorocznej Eurowizji - ocenił dziennikarz z Holandii cytowany przez portal eurowizja.org. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ceny w Szwecji. Fani Luny wydadzą majątek podczas Eurowizji

Inni dziennikarze w podobnym tonie choć zwracają uwagę na pewien szczegół

Podobną opinię wyraził dziennikarz portalu Eurovoxx, który o występie Luny mówił, że osobiście mu się podobał. To na co zwrócił jednak uwagę, to że był on bardzo chaotyczny, co znacząco obniża jego ocenę. Ta ostatecznie może przeważyć o awansie do finału.

Jak dla mnie, występ był nieco za bardzo chaotyczny, ale jeśli ktokolwiek 'sprzeda' te utwór, to będzie to sama Luna - opowiadał. 

Słowa uznania napłynęły również od dziennikarza z Grecji. Chociaż nie wskazał on Polski jako faworyta do zwycięstwa, to widzi nasz kraj w "Wielkim Finale" 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. 

Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się tegoroczna propozycja Polski. Scenografia jest świetna, występ jest spektakularny, lubię też samą piosenkę, jest chwytliwa, ma vibe lat 80. (...) Myślę, że jest na dobrej drodze, aby zakwalifikować się do finału - przyznał Grek cytowany przez eurowizja.org.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić