Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

To była ostatnia rola Jerzego Stuhra. To było jego pożegnanie

10

Śmierć Jerzego Stuhra wywołała ogromne poruszenie wśród wielbicieli jego talentu. Niektórzy ledwie kilka tygodni temu mieli okazję podziwiać kunszt reżyserski i aktorski artysty w spektaklu, który miał być podsumowaniem i pożegnaniem Jerzego Stuhra ze sceną.

To była ostatnia rola Jerzego Stuhra. To było jego pożegnanie
To była ostatnia rola Jerzego Stuhra. (PAP)

Jerzy Stuhr był człowiekiem wielu talentów. Był wybitnym aktorem, reżyserem i pedagogiem. Jego ostatnim dziełem był spektakl "Geniusz" w Teatrze Polonia. Nie tylko wyreżyserował sztukę, ale zagrał także swoją ostatnią rolę. We wspomnieniu przedstawieniu Stuhr wcielił się w postać Konstantina Stanisławskiego — jednego z największych kreatorów teatralnych współczesności.

Marzył, żeby umrzeć na scenie i prawie tak się stało. Do ostatnich sił grał, ostatni spektakl Teatru Polonia, który wyreżyserował i w którym grał, Jego wielki sukces - "Geniusz" - tak się złożyło, że zagrał w ukochanym Krakowie - zdradziła Krystyna Janda w swoim pożegnalnym wpisie poświęconym Jerzemu Stuhrowi.

Na stronie Teatru Polonia można przeczytać, że rolę Stanisławskiego i cały spektakl Jerzy Stuhr "po ponad półwieczu wspaniałej kariery aktorskiej i pedagogicznej traktował jak swoiste podsumowanie". To miało być jego pożegnanie ze sceną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wiktor Zborowski o Jerzym Stuhrze

Poruszeni widzowie żegnają Jerzego Stuhra

Pod wpisem Teatru Polonia zamieszczonym na Facebooku pojawiła się lawina komentarzy. Nie zabrakło wyrazów współczucia dla rodziny zmarłego aktora. Pojawiły się też wpisy poświęcone jego ostatniej roli. — Kilka tygodni temu miałem przyjemność oglądać Pana Jerzego Stuhra po raz pierwszy i niestety ostatni w przedstawieniu Geniusz — napisał jeden z internautów, dodając, że informacja o śmierci Jerzego Stuhra przyjął z ogromnym smutkiem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kolejna z komentujących wpis osób przyznała, że miała okazję obejrzeć ostatnie przedstawienie Jerzego Stuhra dwukrotnie. "Jaką jestem szczęściarą, że zdążyłam..." - podkreśliła internautka. "Geniusz... już nie będę miała okazji zobaczyć go na scenie" — napisała kolejna z komentujących, nie kryjąc swojego żalu.

Teatr Polonia odwołał wszystkie spektakle "Geniusza", które zaplanowane były do grudnia bieżącego roku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić