Krawczyk skrywał tajemnicę. Przyjaciel wyjawił prawdę o jego zdrowiu

24

Marian Lichtman, który był jednym z najlepszych przyjaciół Krzysztofa Krawczyka, w rozmowie z Radiem Zet zdradził pewną tajemnicę. Przyznał, że popularny piosenkarz przez lata ukrywał, że ma problemy ze zdrowiem.

Krawczyk skrywał tajemnicę. Przyjaciel wyjawił prawdę o jego zdrowiu
Przyjaciel Krawczyka zdradził tajemnice. Muzyk ukrywał chorobę? (AKPA)

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021. Jego odejście było wielkim ciosem dla bliskich, całego środowiska muzycznego i rzeszy wiernych fanów. Został pochowany w Grotnikach w pobliżu Łodzi. Od tamtej pory grób muzyka odwiedziły zastępy fanów.

Krawczyk był wyjątkowym artystą, którego kochały miliony ludzi. Jego utwory przez kilka dekad nuciła cała Polska, a podczas koncertów często sale były przepełnione. Sławę zawdzięczał nie tylko muzyce, ale też swojej osobowości.

Przypomnijmy, że artysta trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Lekarze walczyli o jego życie, ale nie udało się go uratować. Krawczyk zmarł w wieku 74 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Blanka kilka lat mieszkała w USA. Poznała tam gwiazdy światowego show-biznesu. "Byłyśmy z mamą zagubione"

Przyczyną śmierci miały być choroby współistniejące, które Krawczyk ukrywał przez lata. To one doprowadziły do tragedii, której w tamtym momencie nikt się nie spodziewał. O chorobach wiedzieli nieliczni, a jedną z osób, która nie zdawała sobie sprawę z problemów gwiazdora był Marian Lichtman, czyli jeden z najlepszych przyjaciół Krzysztofa Krawczyka.

On też miał parę chorób, o których nie mówił. Jak się stało, tak się stało. Odszedł z nas [Trubadurów - red.] najwcześniej. Zrobił dużo dla polskiej muzyki. Jest osobą, która zostawiła naprawdę bogactwo swojej twórczości. […] On kochał grać - powiedział Lichtman w rozmowie z Radiem Zet.

Na co chorował Krzysztof Krawczyk?

Jak czytamy, Krzysztof Krawczyk borykał się z początkami choroby Parkinsona, a występy na żywo stały się dla niego źródłem ogromnego cierpienia. Krawczyk zmagał się również z m.in. cukrzycą, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmą czy migotaniem przedsionków.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić