W latach 90. śpiewał wielki hit disco polo. Dziś jeździ tirem

Michał Gielniak to piosenkarz, który karierę rozpoczął w latach 90. Najpierw śpiewał covery zespołu ABBA po polsku, a potem trafił do nurtu disco polo. W 1996 roku zyskał sławę dzięki piosence "19 miał lat", przeróbce utworu Carrapicho "Tic Tic Tac". Co u niego obecnie słychać?

Michał Gielniak i ShazzaMichał Gielniak i Shazza
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
Maciej Gąsiorowski

Michał Gielniak, zanim sam zaczął śpiewać disco polo, był inżynierem dźwięku zespołu Top Gun. Wykonywał także polskie wersje znanych zagranicznych hitów. W 1996 roku stał się gwiazdą programu Disco Relax. "19 miał lat" napisane przez Wiesława Wolnika utrzymywało się na szczycie list przebojów disco polo aż przez 42 tygodnie.

Tak w "Dzień dobry TVN" wspominał nagranie teledysku sprzed 30 lat.

Był to bardzo szary i smutny dzień w Sopocie. Wszyscy byli przekonani, że kręciłem go gdzieś na wyspach. Mimo pogody zdjęcia musiały się odbyć, bo wszystko było zakontraktowane. Ciekawostką jest, że raz w życiu się spóźniłem i to było właśnie na pociąg do Sopotu. Realizatorzy i montażyści to wszystko podciągnęli i wyszło wesoło i słonecznie - wyznał.

Michał Gielniak-"19 miał lat"

Obecnie Michał Gielniak koncertuje z poznańskim zespołem Żuki Rock and Roll Band, gdzie śpiewa stare piosenki, m.in. zespołu The Beatles. Nie zapomina także o muzyce, która przyniosła mu sławę. By zarobić na życie jest także kierowcą tira, jak jego dużo młodsza koleżanka z branży, Iness.

Jestem też kierowcą zawodowym, jeżdżę dużym samochodem. Tam sobie układam wszystko w głowie i potem wychodzę na scenę - dodał piosenkarz.
Wybrane dla Ciebie