Oglądaliście oscarowy hit? Teraz przez 7 dni możecie to zrobić za darmo

9

Film "Oppenheimer" zadebiutował na platformach VOD pod koniec minionego roku. Dostęp do niego zapewniały takie serwisy jak Amazon Prime Video, Apple TV+, Vudu, Xfinity, YouTube, gdzie można było go wypożyczyć lub nabyć. Od 21 marca produkcja, która otrzymała aż siedem Oscarów, jest dostępna dla abonentów SkyShowtime, co pozwala na bezpłatne seanse na własnej kanapie.

Oglądaliście oscarowy hit? Teraz przez 7 dni możecie to zrobić za darmo
Emily Blunt zagrała zonę Roberta Oppenheimera w oscarowej produkcji "Oppenheimer" (Materiały prasowe)

"Teraz stałem się śmiercią, niszczycielem światów" - te słowa wzięte ze świętej księgi hinduizmu Bhagawadgity wygłosił 41-letni naukowiec podczas obserwacji potężnej eksplozji na pustyni Alamogordo w Nowym Meksyku. Reakcja J. Roberta Oppenheimera była adekwatna do skali zniszczenia, jakiego był świadkiem, a jakiego ludzkość do tej pory nie widziała. Moc tego momentu znalazła odzwierciedlenie w filmie, który z łatwością pokonał rywali w walce o Oscary.

Ceremonia wręczenia nagród Akademii Filmowej w tym roku nie przyniosła zaskoczeń. Od pierwszego dnia pokazywania, czyli od 21 lipca, dramat biograficzny "Oppenheimer" był uznawany przez wielu amerykańskich dziennikarzy za pewniaka do zdobycia Oscara, nie tylko w kategorii głównej, co finalnie się potwierdziło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oppenheimer - zwiastun

"Oppenheimer" triumfował, zdobywając siedem Oscarów w kategoriach: najlepszy film, rola męska pierwszoplanowa i drugoplanowa, reżyseria, muzyka, zdjęcia oraz montaż. Emily Blunt, choć świetna, musiała się zadowolić nominacją do Oscara (przegrała z Da’Vine Joy Randolph z "Przesilania zimowego"). Również Christopher Nolan nie zdobył nagrody w kategorii najlepszego scenariusza adaptowanego - przegrał z "Amerykańską fikcją".

Przebój SkyShowtime

Finalnym miejscem emisji "Oppenheimera", produkcji studia Universal, była platforma SkyShowtime. Od 21 marca produkcja ta jest dostępna dla abonentów serwisu. Cena standardowego abonamentu miesięcznego wynosi 24,99 zł, choć istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego, który trwa 7 dni. Ważne jest, by pamiętać o terminowej rezygnacji z subskrypcji.

Jak można było się spodziewać, produkcja cieszy się w serwisie SkyShowtime dużym zainteresowaniem. Choć konkretne dane dotyczące oglądalności nie są ujawniane, pojawiły się informacje, że "Oppenheimer" zanotował najlepszy wynik otwarcia w historii platformy podczas swojego premierowego weekendu. Przypominamy, że film Christophera Nolana zarobił w kinach aż 960 mln dolarów.

Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić