Jerzy Karaszkiewicz pochowany jest w grobie matki na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Na tej komunalnej nekropolii obowiązuje opłata co 20 lat jeśli chodzi o tzw. groby ziemne. Właśnie w takiej tradycyjnej mogile spoczywa aktor oraz jego matka Helena Chodźko, która w biogramach powstańczych widnieje jako Chodżko-Karaszkiewicz (1910-1987). Była sanitariuszką o ps. Lena w zgrupowaniu "Żyrafa" w II Obwodzie "Żywiciel" na warszawskim Żoliborzu.
To właśnie matka Jerzego zmieniła nazwisko z Karaśkiewicz, które nosił jego ojciec, przedwojenny działacz PPS.
Aktor, który zasłynął rolą sprzedającego nieważne bilety na wejście na lotnisko Okęcie w "Misiu", zagrał jeszcze w takich produkcjach jak: "07 zgłoś się", "Złotopolscy", "Na dobre i na złe", "Nie lubię poniedziałku", "Czterdziestolatek" i "Brunet wieczorową porą". Grób, w którym został pochowany stracił ważność opłaty, która była do 22 grudnia 2024 roku, czyli 20. rocznicy pogrzebu.
Żoną Jerzego była o 14 lat młodsza Elżbieta Karaszkiewicz, scenografka i projektantka wnętrz. Aktor pisał o sobie: "Mam wielki talent aktorski. I to jest jedna zaleta mojej osobowości. Drugą jest skromność. I ta skromność kazała mi zawsze tak grać, by nikt mojego talentu nie zauważył. Można więc powiedzieć, że osiągnąłem sukces".
Tytuł magistra załatwił sobie 14 lat po skończeniu szkoły w nocnym lokalu hotelu Bristol. Spotkał tam przez przypadek Tadeusza Łomnickiego, ówczesnego rektora PWST, i opowiedział mu o swoich perypetiach z dyplomem - czytamy na stronach Encyklopedii Teatru Polskiego.
Jerzy Karaszkiewicz zmarł na zawał serca 17 grudnia 2004 roku w wieku 68 lat.
Grób, któremu grozi likwidacja
Jeśli chodzi o grób innego aktora znanego z "Misia", to jest on nieopłacany już od 2005 roku. Mogiła Edwarda Raucha (członek ekipy filmowej "Ostatnia paróweczka hrabiego Barry Kenta") znajduje się w opłakanym stanie. To jedynie drewniany krzyż z tabliczką.
Do niedawna nieopłacone groby mieli także aktorzy Jan Łopuszniak (ksiądz siedzący z tyłu w "Misiu") i Jerzy Januszewicz, który znany był z roli strażnika Wacka w "Rozmowach kontrolowanych" czy gry w takich produkcjach jak: "Piłkarski poker", "Polskie drogi", czy "Wojna domowa".
W 2021 roku cennik opłat na groby na Cmentarzu Północnym (Wólka Węglowa) prezentował się tak: za grób pojedynczy ziemny trzeba było zapłacić 1880 złotych na 20 lat, za rodzinny - 2240 zł, a murowany pojedynczy - 2150 złotych. Wynikało to z ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych.
Groby nieopłacone mogą przestać istnieć, ale termin kiedy to faktycznie nastąpi nie jest dokładnie określony. Zarząd Cmentarzy Komunalnych informuje o konieczności wnoszenia opłat za groby w ogłoszeniach prasowych, publikowanych dwa razy w roku w dzienniku ogólnopolskim, a ponadto na tablicach ogłoszeń przy bramach oraz w kancelariach cmentarzy. Wysokość opłaty związanej z zastrzeżeniem grobu przeciw ponownemu użyciu uzależniona jest od rodzaju grobu - poinformowała wówczas "Super Express" Danuta Kruk, Dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie.