Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nowy skład Skaldów. Zaangażowano dzieci Jacka Zielińskiego

8

Jacek Zieliński prawie do końca życia śpiewał i grał w zespole Skaldowie. Tę formację tworzył razem ze swoim bratem Andrzejem od 1965 roku. Teraz okazało się, że do Skaldów dołączyły dzieci Jacka Zielińskiego. Światło dzienne ujrzał nowy skład kapeli.

Nowy skład Skaldów. Zaangażowano dzieci Jacka Zielińskiego
Skaldowie. Jacek Zieliński, Andrzej Zieliński (AKPA)

Jacek Zieliński i jego starszy brat Andrzej to twarze zespołu Skaldowie. Byli w nim praktycznie od zawsze. Zazwyczaj wspólnie pojawiali się na scenie. Niekiedy jednak któryś z braci nie mógł wystąpić.

Po śmierci Jacka obowiązek dalszego rozwijania formacji spoczął na Andrzeju Zielińskim. Skaldowie absolutnie nie zamierzają schodzić ze sceny. Zachowana zostaje ciągłość pokoleniowa, a wszystko za sprawą tego, że do formacji już jakiś czas temu dołączyły dzieci artysty zmarłego w dniu 6 maja.

Ludzie, których spotykam w ostatnich dniach, proszą mnie, żeby dalej grać nasze piosenki. Jestem przekonany, że Jacek też by sobie tego życzył. Tym bardziej że od jakiegoś czasu w Skaldach na basie gra jego syn Boguś, a wokalnie wspiera nas jego córka Gabriela. Tak więc kolejne pokolenie Zielińskich weszło już do naszego zespołu. Nie mamy zamiaru kończyć kariery. Będziemy dalej koncertować i wykonywać te utwory, które znają i kochają Polacy - powiedział Andrzej Zieliński w rozmowie z Plejadą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Luna o Eurowizji, hejcie i swoim samopoczuciu. "To były takie igrzyska śmierci"

Nowy skład Skaldów

Andrzej Zieliński zdradził również, kto jeszcze pojawił się w nowym składzie muzyków występujących z kapelą. Wiadomo więc, kto na scenie pojawi się w dniu pogrzebu Jacka Zielińskiego (przewidziany został specjalny koncert ku jego czci).

Wieczorem przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się koncert pod hasłem "Skaldowie i przyjaciele" (...) Wokalnie wspierać mnie będą Łukasz Lach - lider łódzkiego zespołu L. Stadt, a także Michał Wódz - oznajmił przedstawiciel Skaldów.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić