Po tej scenie stał się symbolem seksu. Będzie można wylicytować koszulę z tego filmu

0

Widok Colina Firtha jako Darcy'ego z "Dumy i Uprzedzenia", gdy wychodził z jeziora w mokrej koszuli, wywoływały przyspieszone bicie serca widzów w latach 90-tych. Teraz tę samą koszulę można wylicytować na aukcji.

Po tej scenie stał się symbolem seksu. Będzie można wylicytować koszulę z tego filmu
Koszula, w której filmowy pan Darcy wyszedł z jeziora, trafiła na aukcję (kerrytaylorauctions.com)

Koszula Colina Firtha będzie jednym z ponad 60 kostiumów filmowych i telewizyjnych, które trafiły na aukcję w Londynie. Dochód z całej aukcji zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Organizatorzy prognozują, że sama koszula filmowego Darcy'ego może osiągnąć kwotę nawet 10 tys. funtów (ponad 50 tys. zł).

Na aukcję trafią także stroje noszone przez Madonnę, Margot Robbie i Johnny'ego Deppa. Wszystkie pochodzą z archiwów Cosprop, domu kostiumów założonego przez nagrodzonego Oscarem projektanta Johna Brighta.

Ta scena była kultowa

Co prawda moment, w którym pan Darcy w mokrej koszulce wynurza się z jeziora, nie była opisana w książce Jane Austen, ale to nie przeszkodziło twórcom filmowej adaptacji uczynić ją jedną z najbardziej kultowych w dziejach filmografii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magdalena Cielecka odebrała „Orła”. Na gali towarzyszył jej Bartosz Gelner? Tak aktorka zareagowała na pytanie

Scena przedstawiała pana Darcy'ego (Colin Firth), gdy udał sę na zaplanowaną kąpiel w swoim prywatnym jeziorze. Wyszedł z wody w mokrej, oblepiającej idealną sylwetkę koszuli - wprost na swoją filmową ukochaną, Elizabeth Bennet (Jennifer Ehle).

Ta scena zelektryzowała widzów, a Colin Firth został dzięki niej okrzyknięty symbolem seksu.

Najlepszym dowodem na to, że stała się kultowa, było to że wielokrotnie ją powtarzano, m.in. w "Dzienniku Bridget Jones", gdzie Firth wcielił się w rolę, a jakże, Marka Darcy'ego. Niemal trzy dekady później koszula z tej gorącej sceny, już całkiem wyschnięta, trafia pod aukcyjny młotek z szacowaną ceną od 7 tys. do nawet 10 tys. funtów.

Inne stroje wystawione na aukcji to suknia balowa Christiana Diora noszona przez Madonnę w "Evicie", której szacunkowa cena sięga 60 tys. funtów, kostium Drew Barrymore z "Długo i szczęśliwie" oraz sukienka i peleryna noszone przez Meryl Streep w "Kobiecie francuskiego porucznika".

Na sprzedaż trafiły również kostiumy Johnny'ego Deppa z filmu "Jeździec bez głowy" i kostium Heatha Ledgera na bal maskowy z filmu "Casanova".

Na liście pozycji, które trafiły na trwającą do 10 marca aukcję online, znalazły się też pamiątki z planów filmowych i telewizyjnych. Jednym nich będzie scenariusz filmu "To właśnie miłość" z autografami, podarowany przez producentkę Emmę Freud i scenarzystę Richarda Curtisa.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić