Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Cyberprzestępcy żerują na tragedii

2

Cyberprzestępcy publikują fałszywe posty dotyczące odnalezienia Iwony Wieczorek. CyberRescue postanowił zająć się sprawą i ostrzega internautów przed oszustami.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Cyberprzestępcy żerują na tragedii
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Cyberprzestępcy żerują na tragedii (Facebook)

Sprawa Iwony Wieczorek pozostaje jedną z największych niewyjaśnionych tajemnic i wciąż emocjonuje Polaków. 19-letnia gdańszczanka zniknęła bez śladu w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku .

Już od kilku lat sprawę Wieczorek prowadzą śledczy z krakowskiego Archiwum X, uważani za specjalistów od nierozwiązanych zagadek. Choć w ostatnich miesiącach media już niejednokrotnie donosiły o prawdopodobnych przełomach w śledztwie, wciąż nie wiadomo, co dokładnie stało się z Iwoną po wyjściu z sopockiego Dream Clubu.

Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej podkreślił, że: "Procesowo zweryfikowano wiele wersji osobowych oraz związanych z nimi ewentualnymi miejscami ukrycia zwłok Iwony Wieczorek" co wykluczyło pojawiające się teorie na temat zaginięcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zapytaliśmy o zmiany w TVP. Skrajne opinie Polaków

Teraz, jak podkreśla "Super Express", medialny temat postanowili wykorzystać cyberprzestępcy, publikując w internecie nieprawdziwe informacje o zniknięciu nastolatki z Trójmiasta.

Media społecznościowe zalały posty, zgodnie z którymi nastolatka rzekomo została zabita, a jej ciało odnaleziono, ale to wszystko nieprawda.

Po kliknięciu odnośnika jesteśmy kierowani na stronę podszywającą się pod Radio RMF. Znajoma szata graficzna skutecznie przekonuje nas, że trafiliśmy na właściwą witrynę. Możemy przeczytać dalszy ciąg artykułu, a nawet obejrzeć nagranie z "miejsca zbrodni". Żeby uzyskać dostęp do tej "treści", musimy jedynie potwierdzić nasz wiek, co wiąże się z wpisaniem naszego loginu i hasła do profilu na Facebooku. Udostępniając te dane, narażamy się jednak nie na szok wywołany wstrząsającymi wydarzeniami, a na kradzież tożsamości i utratę kontroli nad kontem - podkreśla CyberRescue.

Na czym dokładnie polega CyberRescue?

Jest całodobowy system wsparcia cyberbezpieczeństwa. Jak czytamy na ich stronie, stworzenie CyberRescue było możliwe tylko dzięki świetnie dobranemu i zgranemu zespołowi.

Jak chronić się przed oszustami? Przede wszystkim zalecamy zachowanie czujności. Po kliknięciu linku nigdy nie podawajmy danych logowania. Zawsze sprawdzajmy adres URL strony internetowej, żeby upewnić się, że mamy do czynienia z prawdziwym portalem. Jeśli natrafimy na fałszywy post, zgłośmy go do administratora serwisu - czytamy.
Autor: JAR
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Quebonafide zabrał głos ws. plotek o Natalii Szroeder. Jaśniej się nie da
W Rzymie aż huczy. Do Koloseum wrócą walki gladiatorów
Weronika Rosati szczerze o życiu w USA. Jest inaczej niż wielu myślało
Anna Lewandowska zaskoczyła fanów. Takie zdjęcie to rzadkość
Lekarz medycyny estetycznej spojrzał na twarz Górniak. Nie miał wątpliwości
Chcieli nazwać córkę tak, jak Magda Gessler. Urzędnik był bezlitosny
Piróg bezlitośnie zadrwił z Głowackiej w finale "Top Model". Wszystko przez jej męża
Szczere wyznanie Wayne'a Knighta. Tak utrata wagi wpłynęła na jego karierę
Ujawnili, jak mieszka się obok Rafała Trzaskowskiego. "Miły, spokojny"
Kasia Tusk w domowej odsłonie. Internauci ocenili
Sylwester bez Krzysztofa Ibisza. Wiadomo, dlaczego
Kto wygrał "Top model"? Oto wyniki 13. sezonu
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić