Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Celine Dion o chorobie. "Muszę z tym żyć"

15

Niedawno Celine Dion pojawiła się na rozdaniu nagród Grammy, gdzie wręczyła statuetkę Taylor Swift. Teraz udzieliła obszernego wywiadu dla francuskiego Vogue'a, w którym opowiedziała o swoim zmaganiu z chorobą.

Celine Dion o chorobie. "Muszę z tym żyć"
Celine Dion zmaga się z nieuleczalną chorobą (GETTY, Kevin Winter)

W 2022 roku Céline Dion ujawniła, że choruje na zespół sztywności uogólnionej. Jest to bardzo rzadka choroba autoimmunologiczna i neurologiczna. Objawia się przede wszystkim sztywnością tułowia i kończyn, a także silnymi skurczami mięśni. Powoduje znaczne utrudnienia w poruszaniu się.

Chorobę mogą nasilać takie czynniki jak hałas czy silne emocje. Jej przyczyny nie są znane i na ten moment pozostaje nieuleczalna.

Z powodu swojego stanu zdrowia artystka odwołała wszystkie trasy koncertowe w ostatnim czasie i rzadko pokazuje się publicznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dokument o życiu Amy Winehouse już wkrótce ujrzy światło dzienne

Celine Dion opowiedziała o swoim zdrowiu w najnowszym wywiadzie

Niedawno jednak pojawiła się na gali rozdania nagród Grammy, podczas której wręczyła statuetkę Taylor Swift. "Naprawdę cieszę się, że mogę tu być" - mówiła wtedy Dion.

Teraz Dion udzieliła obszernego wywiadu dla francuskiego Vogue’a. Wzięła również udział w sesji okładkowej.

Piosenkarka wyznała, że ciężko pracuje nad tym, aby zadbać o swoje zdrowie, najlepiej jak jest w stanie. Mimo że choroba jest nieuleczalna, artystka się nie poddaje.

Nie pokonałam tej choroby. Wciąż we mnie jest i zawsze będzie. Mam nadzieję, że znajdziemy cud, jakiś sposób, żeby to wyleczyć dzięki badaniom naukowym, ale na ten moment muszę z tym żyć - mówiła dla Vogue'a Céline Dion.

O jak najlepszą formę artystki dba profesjonalny zespół medyczny. Dion podkreśliła, że walczy o zdrowie ze wszystkich sił.

Mam do wyboru dwie opcje. Albo będę trenować jak sportowiec i bardzo ciężko pracować, albo się wyłączę i to koniec, zostanę w domu, będę słuchać moich piosenek, stać przed lustrem i śpiewać sama do siebie. Zdecydowałam, że będę pracować całym ciałem i duchem, od stóp do głowy, z moim zespołem medycznym. Chcę być w najlepszej formie, w jakiej mogę - powiedziała w rozmowie z Vogue.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić