Karol Wiak| 

Woody Allen przejdzie na emeryturę? Reżyser postawił jeden warunek

0

Woody Allen, ikona światowej kinematografii, po pięciu dekadach pracy na filmowym planie, może stanąć przed największą zmianą w swoim życiu. W najnowszym wywiadzie dla "Variety", reżyser zasugerował, że jego kolejny projekt może być ostatnim. Ale czy na pewno?

Woody Allen przejdzie na emeryturę? Reżyser postawił jeden warunek
Czy Woody Allen zakończy swoją karierę reżyserską? (Getty Images,, Ernesto Ruscio)

Czy Woody Allen, jeden z najbardziej znaczących reżyserów naszych czasów, powie "stop" kolejnym filmom? Po dekadach tworzenia niezapomnianych filmów, reżyser zaczyna myśleć o emeryturze, jednak nie zamyka drzwi przed możliwością kolejnych projektów. Stawia jednak jeden istotny warunek.

Woody Allen - jeden z najpopularniejszych światowych reżyserów

Woody Allen, twórca filmowy o niepodważalnym statusie, pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w branży kinematograficznej. Jego bogata kariera, opatrzona charakterystycznym nowojorskim stylem, obfituje w dzieła uznawane za klasyczne, takie jak "Annie Hall", "Manhattan" czy "Zelig". Krytycy i widzowie nie ustają w podziwie dla jego talentu, który przyniósł mu liczne nagrody, w tym cztery Oscary, co stanowi świadectwo jego niezwykłej umiejętności opowiadania historii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Allen o chrześcijaństwie

Allen, którego filmografia liczy już 50 tytułów, nie traci zainteresowania mediów i publiczności, mimo zmieniających się czasów i kontrowersji, które dotknęły jego prywatnego życia. Niezależnie od tych wyzwań, Woody Allen pozostaje synonimem kreatywności i oryginalności w świecie filmu.

Czy reżyser przejdzie na emeryturę?

Następuje czas refleksji w karierze Woody'ego Allena. Po wydaniu swojego najnowszego filmu "Niewierni w Paryżu", Allen rozważa emeryturę, która wydaje się być naturalnym etapem po latach twórczego wysiłku. W rozmowach z prasą reżyser wyraża coraz częściej myśli o pożegnaniu z branżą filmową. Jednakże, w swoich ostatnich wypowiedziach dla mediów, Woody Allen podkreśla, że gotów jest stworzyć kolejne dzieło, pod warunkiem znalezienia finansowania, co sugeruje, że jego pasja do filmu wciąż płonie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: NIEWIERNI W PARYŻU | Oficjalny zwiastun | Kino Świat
Mam sporo wątpliwości. Na pewno nie chcę już samodzielnie zbierać funduszy, bo to prawdziwe utrapienie. Ale jeśli pojawi się ktoś, kto zechce mnie wesprzeć, poważnie to rozważę. Prawdopodobnie nie miałbym wystarczająco dużo silnej woli, by odmówić, bo wciąż mam mnóstwo pomysłów - powiedział reżyser.

Ostateczna decyzja wydaje się zależeć od chęci współpracy z nim ze strony inwestorów, co jest pewnego rodzaju rozterką dla reżysera, który przez lata był przyzwyczajony do znacznej autonomii twórczej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić