Burzliwe związki
Małgorzata Potocka to popularna aktorka, reżyserka i producentka, a jej życie prywatne na przestrzeni lat było pełne wzlotów i upadków. Kobieta była w trzech głośnych i jak sama przyznała "bardzo ekstremalnych" związkach. Wszystkie relacje kończyły się w atmosferach skandalu.
Na początku była związana artystą multimedialnym Józefem Robakowskim, by następnie odejść do legendarnego muzyka Grzegorza Ciechowskiego. Po tym, gdy były lider zespołu Republika ją zdradził, związała się z popularnym restauratorem - Adamem Gesslerem. Niestety i ten mężczyzna odszedł do młodszej kochanki.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Aktualnie Małgorzata Potocka rozwija się zawodowo. Jest dyrektorką artystyczną teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Zakochała się w jodze i zdrowym stylu życia. Kobiecie udało się wygrać z depresją - teraz dzieli się swoimi negatywnymi doświadczeniami z fanami, oraz uświadamia ich jak poznać pierwsze objawy.
Osobista historia
W rozmowie z "Faktem" Małgorzata Potocka opowiedziała o swojej walce z depresją. Miała ciągłą chęć snu, uczucie bezsilności oraz utraty kontroli nad własnym ciałem:
Cały czas chciałam leżeć w łóżku, zasłony były zaciągnięte, ja nakryta cała kołdrą. Towarzyszy temu potworny strach. To jest właśnie depresja, choroba układu nerwowego. Nie ma się wtedy ochoty krzyczeć, płakać, człowiek jest sparaliżowany. Ten strach jest przerażający - opowiada Małgorzata Potocka w rozmowie z "Faktem"
Popularna aktorka porusza również historię swoich znajomych, którzy odebrali sobie życie - podkreśla, że były to osoby, które osiągały sukcesy i nawet na kilka godzin przed podjęciem próby nie dawały żadnych sygnałów, że coś im dolega.
Na pytanie dziennikarki "Faktu" co zrobić, by nie dopuścić do rozwoju choroby, odpowiada by reagować, na pierwsze symptomy, takie jak senność, brak radości i chęci na spotkania z ludźmi. Kobiecie w przezwyciężeniu choroby pomógł szczególnie sport i ruch, ale - jak zaznacza - każdy przypadek jest inny, dlatego najważniejsza jest konsultacja ze specjalistą:
Apeluję więc, nie bójmy się lekarzy i korzystajmy z pomocy specjalistów - mówi Małgorzata Potocka
Depresja - gdzie szukać pomocy?
- 22 628 52 22 (dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00 – 21:00)
- Ogólnopolski telefon dla ofiarprzemocy w rodzinie "Niebieska Linia": 800 12 00 02 (czynny całą dobę)
- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny cały tydzień, 12:00-2:00)
- Telefoniczne Centrum Wsparcia: 800 70 2222 (czynny całą dobę)
- Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych prowadzi też: 800 080 222 – całodobową, bezpłatną infolinię dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli
- Mailowe wsparcie psychologiczne Kampanii Przeciw Homofobii: bezpieczniej@kph.org.pl
- Mailowe wsparcie psychologiczne Lambdy Warszawa: poradnictwo@lambdawarszawa.org
- Lista psychologów i psycholożek rekomendowanych przez Kampanię Przeciw Homofobii: https://kph.org.pl/pomoc/pomoc-psychologiczna/
- Mailowe wsparcie dlachrześcijan LGBTQ "Wiara i tęcza": wsparcie@wiaraitecza.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.