aktualizacja 

Ewa Bem zaskoczyła publiczność. Już tak nie wygląda

8

Podczas trwającego od 7 do 9 czerwca festiwalu Wodecki Twist, nie zabrakło wzruszeń. Ewa Bem została wyróżniona "Nagrodą W", przyznawaną najwybitniejszym polskim muzykom. Artystka nie mogła pojawić się osobiście na wydarzeniu, ale połączyła się online z krakowską publicznością. Uwagę fanów przykuł nowy wizerunek piosenkarki.

Ewa Bem zaskoczyła publiczność. Już tak nie wygląda
Ewa Bem już tak nie wygląda (AKPA, Podlewski)

Tegoroczna, siódma edycja festiwalu Wodecki Twist, już za nami. W sobotę 8 czerwca w TVP wyemitowano koncert poświęcony zmarłemu artyście. Na scenie nie zabrakło znanych wykonawców, muzycznych wspomnień i wzruszeń.

Tego wieczoru dawno niewidziana Ewa Bem otrzymała "Nagrodę W", która przyznawana jest za: Wszechstronność, Wybitność i Wytrwałość. Otrzymują ją najwybitniejsi polscy muzycy, których drogi zawodowe i prywatne, przecinały się z drogami Zbigniewa Wodeckiego.

To nasza upragniona laureatka, bez której nie wyobrażamy sobie historii polskiej piosenki — mówiła na scenie Kasia Wodecka-Stubbs, dyrektor artystyczna imprezy, a prywatnie - córka zmarłego w 2017 r. muzyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostatnie pożegnanie Janusza Rewińskiego

Nowy wizerunek Ewy Bem

Ewa Bem nie mogła odebrać nagrody osobiście, ale połączyła się online z krakowską publicznością. Podczas krótkiej przemowy podziękowała za nagrodę i opowiedziała anegdotę związaną ze Zbigniewem Wodeckim.

Uwadze widzów nie umknął fakt, że artystka zaprezentowała się w nowej, naturalnej odsłonie. Do tej pory znakiem rozpoznawczym Ewy Bem była jej charakterystyczna fryzura: krótkie, kruczoczarne włosy.

Co prawda artystka pozostała przy krótkiej fryzurze, pokazała się jednak w siwych, zaczesanych do tyłu włosach. Jedna rzecz pozostała niezmienna - na twarzy artystki zagościł promienny, dobrze znany wszystkim jej fanom, uśmiech.

Nagroda jest szczególnie ważna, bo jest dla mnie wielką radością, a radości miałam przez ostatni okres trochę mało, więc tym bardziej bardzo mi się przyda — przyznała Ewa Bem.

Artystka ma za sobą traumatyczne przeżycia. W 2017 r., po walce z glejakiem mózgu, zmarła córka Ewy Bem - Pamela, która osierociła dwójkę dzieci. Piosenkarka zawiesiła wtedy swoją działalność muzyczną, a na scenę powróciła dopiero w 2021 r. Nie występuje już jednak tak często, jak kiedyś.

Ostatnio artystka odwołała kilka koncertów. Jak przyznał jej mąż, ta decyzja była podyktowana zaleceniami lekarzy. — Mieliśmy trochę zdrowotnych problemów. Na razie czas odpocząć. Zobaczymy, co będzie dalej — wyjaśnił Ryszard Sibilski w rozmowie z "Rewią".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić