Jan Sieradziński miał na swoim koncie ponad pięć tysięcy występów w teatrze. Związany był głównie z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Gościnnie występował w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Kariera Sieradzińskiego zaczęła się po ukończeniu warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Debiutował w 1963 roku na deskach Teatru Wybrzeże w roli Henryka księcia Walii w "Królu Henryku IV" Williama Shakespeare'a w reż. Jerzego Golińskiego.
Teatr Wybrzeże był dla Jana Sieradzińskiego wymarzonym miejscem pracy. Jako student odwiedzał Gdańsk z nadzieją, że będzie mógł pracować właśnie tam. Z Wybrzeżem był związany do 2003 roku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jan Sieradziński grał w wielu przedstawieniach w reżyserii Jerzego Golińskiego, Kazimierza Brauna i Stanisława Milskiego. Wielokrotnie grał też u Krzysztofa Babickiego, m.in. w "Kordianie" Juliusza Słowackiego, w roli Kuruta.
Czytaj także: Matka w strachu. Policja użyła tonfy. Nagranie z Nysy
Aktor przez lata prowadził też warsztaty teatralne dla młodzieży i współtworzył cykl edukacyjnych przedstawień Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku. Sieradziński reżyserował też spektakle m.in.: wraz z Lucyna Legut, "Planetę Bajkę" w 1984 roku, oraz samodzielnie spektakl "Wańkowicz Krzepi" wystawiany na Czarnej Scenie Teatru Wybrzeże od 1985 roku.
Telewidzowie mogą pamiętać go z takich produkcji jak: "Sąsiedzi", "Lokatorzy", "Faceci do wzięcia", "Radio romans", "Pogranicze w ogniu" i "Życie na gorąco".
Aktor został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni podczas Jubileuszu 70-lecia Teatru Wybrzeże.
Jan Sieradziński zmarł 2 listopada 2024 r.