23 lutego, w Światowy Dzień Walki z Depresją, Ralph Kaminski opublikował na Facebooku szczery wpis.
W 2017 roku zachorowałem na depresję. Udało mi się ją pokonać. Od kilku miesięcy walczę z nerwicą - wyznał piosenkarz. - Zeszłego lata czułem, że może już nigdy nie stanę na scenie. Nie wstydzę się o tym mówić, to żaden wstyd. Proszę o pomoc, leczę się i jestem na prostej. Coraz bardziej tęsknię za pracą, nie mogę doczekać się urzeczywistnienia moich pomysłów - dodał.
Jak podkreśla TVN24, artysta zaapelował do swoich fanów i wszystkich potrzebujących wsparcia. - Nie bójmy się prosić o pomoc!". To nie pierwszy raz, gdy Kaminski mówi publicznie o swoich zmaganiach. W 2019 roku po raz pierwszy przyznał się do walki z depresją.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W wywiadzie dla TVN24 opowiedział o trudnościach związanych z chorobą. Pierwszy epizod depresji przeżył, gdy jego kariera dopiero nabierała rozpędu.
Wydawało mi się, że wszyscy widzą, że coś jest nie tak, a tak nie było. Bardzo źle się czułem, gdy spotykałem się z ludźmi, którzy nie wiedzieli o mojej chorobie. Bardzo chciałem się tym z nimi podzielić - wspominał.
Kaminski przyznał też, że wcześniej myślał o depresji jako o "stanie notorycznego smutku". - Okazało się, że depresja to nie jest smutek, ale totalna nicość. To było straszne" - wyznał artysta.
Przełomem w karierze Kaminskiego był debiutancki album Młodszy, wydany w 2016 roku. Płyta została ciepło przyjęta przez krytyków i zdobyła dużą popularność wśród słuchaczy. Na albumie znalazły się utwory, które łączyły popową melodyjność z bardziej eksperymentalnymi brzmieniami elektroniki.
Kaminski śpiewał o relacjach międzyludzkich, miłości, tęsknocie i poszukiwaniach tożsamości. Przeplatanie poetyckich tekstów z nowoczesnymi brzmieniami przyciągnęło do niego szeroką publiczność, zarówno młodszych, jak i starszych słuchaczy.
Infolinie i wsparcie profesjonalne
Osoby w kryzysie mogą skorzystać z dedykowanych infolinii pomocowych. Kryzysowy Telefon Zaufania (116 123) oraz Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111) oferują pomoc psychologiczną osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego.
Czytaj także: Ksiądz nagrany na weselu. "Jak zawsze dał czadu"
Dodatkowo ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" (800 12 00 02) czynny jest przez całą dobę.
Depresja to poważne wyzwanie, które wymaga kompleksowego podejścia. Poprzez edukację, wsparcie społeczne, kontrolę dostępu do mediów społecznościowych oraz dostęp do profesjonalnej pomocy, możemy skutecznie wspierać osoby zmagające się z tą chorobą i walczyć z negatywnymi stereotypami.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.