Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Sąd zmienił wyrok ws. Antoniego Królikowskiego. Aktor komentuje

74

Antek Królikowski ma powody do zadowolenia. Wszystko dlatego, że Sąd Okręgowy w Warszawie w IX Wydziale Karnym Odwoławczym postanowił złagodzić jego wyrok. Aktor odniósł się już do najnowszej decyzji wymiaru sprawiedliwości.

Sąd zmienił wyrok ws. Antoniego Królikowskiego. Aktor komentuje
Sąd zmienił wyrok. Antoni Królikowski zabrał głos (AKPA)

10 stycznia bieżącego roku Antoni Królikowski usłyszał wyrok Sądu Rejonowego Warszawa-Wola. Aktor został wówczas skazany na rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez trzy lata.

Krótko później mecenas Antka złożył apelację od wyroku. 14 maja nastąpiło jej rozpoznanie. Prawnik Królikowskiego zabiegał o zmianę wyroku i uniewinnienie, ewentualnie odstąpienie od zakazu prowadzenia pojazdów lub wymierzenie go w granicach jednego roku. "Super Express" spostrzega, że wszystko po to, by aktor nie musiał ponownie przystępować do egzaminu na prawo jazdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Luna o Eurowizji, hejcie i swoim samopoczuciu. "To były takie igrzyska śmierci"

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie w IX Wydziale Karnym Odwoławczym zmienił zaskarżony wyrok.

Sędzia Anna Szymacha-Zwolińska uznała, że aktor, który 18 lutego 2023 r. koło godz. 16 w Warszawie prowadził swoje audi, będąc, jak uznał poprzedni sąd, pod wpływem marihuany, był nie pod jej wpływem, a znajdował się w stanie po spożyciu i kwalifikuje czyn ten jako wykroczenie - donosi "SE".

Jednocześnie sędzia orzekła zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez dwa lata. Kara została więc skrócona o rok.

Antek Królikowski komentuje wyrok

Do nowego wyroku Królikowski odniósł się w rozmowie z dziennikiem "Super Express".

Regularne stosowanie medycznej marihuany niesie ryzyko utrzymywania się THC we krwi. Teraz już to wiem i daje mi to szanse na korzystanie z leczenia w sposób bardziej świadomy. Wielu pacjentów medycznej marihuany mierzy się z podobnymi problemami. Mam nadzieję, że ten wyrok da im wiedzę, pozwoli korzystać z leczenia, nie narażając się na tak poważne konsekwencje - wyjaśnił.

Przypomnijmy, że w lutym 2023 roku Antoni Królikowski został zatrzymany przez policję na warszawskiej Woli. Badanie wykazało, że był pod wpływem zakazanych środków. Narkotest wykazał obecność w jego organizmie substancji THC.

Opinia toksykologiczna, uzyskana w toku postępowania przygotowawczego na zlecenie Prokuratury, jednoznacznie potwierdza, że w momencie kierowania pojazdem oskarżony był pod wpływem delta-9-tetrahydrokannabinolu, co można porównać do stanu nietrzeźwości wywołanego spożyciem alkoholu - twierdzili śledczy.

Aktor krótko później wydał oświadczenie i starał się wytłumaczyć. Jak stwierdził, obecność narkotyku w jego organizmie związana była z chorobą (zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane). Dodał, że substancję spożywał dzień wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić