Wcielił się w Harry'ego Pottera, a dziś jeździ na wózku. Co stało się na planie?

17

Nie od wczoraj wiadomo, że wiele ról filmowych wymaga udziału kaskaderów. Tak też było w przypadku serii przygód Harry'ego Pottera. W ostatniej części przygód nastoletniego czarodzieja dublerem Daniela Radcliffe'a był David Holmes. Ta rola zakończyła jego kaskaderską karierę.

Wcielił się w Harry'ego Pottera, a dziś jeździ na wózku. Co stało się na planie?
Kariera Davida Holmsa runęła w jednej chwili (Instagram)

Zekranizowane zostały wszystkie części przygód Harry'ego Pottera, przy czym ostatnią podzielono na dwa filmy. To właśnie podczas kręcenia jednej z nich doszło do tragicznego wypadku.

W rolę tytułowego Harry'ego Pottera od pierwszej części wcielał się Daniel Radliffe. Chociaż ma na swoim koncie wiele ambitnych ról, to de facto dorastał razem ze swoim filmowym bohaterem. Jego asystentem od najbardziej wymagających scen był kaskader David Holmes.

"Insygnia Śmierci" odcisnęły piętno na jego karierze

Niestety, życie Davida Holmsa po realizacji ostatniej części przygód Pottera - "Insygniów Śmierci", nigdy nie było już takie samo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kevin Mglej poleca randki różańcowe. Otworzył się na temat wiary. "Ja i Roxie dużo się razem modlimy"

To wtedy doszło do tragicznego wypadku. David Holmes nagrywał scenę lotu, kiedy spadł na ziemię. Efektem upadku był nieodwracalny uraz kręgosłupa. Kaskader wspominał, że intensywny ból odebrał mu wówczas świadomość.

I chociaż lata mijają, to Holmes nadal musi być poddawany stałej rehabilitacji. Były już kaskader w wyniku tamtego wypadku został sparaliżowany od pasa w dół i prawdopodobnie już nigdy nie stanie na nogi.

Holmes przez lata zmagał się z akceptacją swojej niepełnosprawności, ale zawsze miał wsparcie swoich kolegów z filmowego planu - Daniela Radcliffe'a i Toma Feltona.

David Holmes nie zamknął się w sobie. Wręcz przeciwnie, dziś prowadzi swój podcast "Cunning Stunts", w którym zajmuje się tematem problemów osób niepełnosprawnych. Jego konto na Instagramie śledzi ponad 108 tys. użytkowników. Poświęcony mu dokument "David Holmes. Chłopiec, który przeżył" można zobaczyć na HBO Max.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić