Richard Chamberlain był ikoną telewizji i gwiazdą produkcji popularnych w drugiej połowie XX wieku. Jak wyznał jego były partner i bliski przyjaciel, przyczyną śmierci były powikłania po udarze. Opublikował w sieci pożegnalne oświadczenie.
Nasz ukochany Richard jest teraz wśród aniołów. Jest wolny i szybuje ku tym, którzy odeszli przed nami. Jak bardzo byliśmy błogosławieni, że poznaliśmy tak niesamowitą i kochającą duszę. Miłość nigdy nie umiera. A nasza miłość unosi go ku następnej wielkiej przygodzie — czytamy.
Richard Chamberlain przez dekady był symbolem męskości i uosobieniem romantycznych bohaterów. W latach 80. umocnił swoją pozycję w Hollywood, zdobywając statuetkę Złoty Glob za grę w "Ptakach ciernistych krzewów". Wcielił się w postać popełniającego grzechy księdza Ralpha.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mimo że później nie powtórzył tego sukcesu, jego role w filmach kostiumowych pozostają niezapomniane. Długo pozostawał aktywny zawodowo. Ostatni raz na ekranie pojawił się w 2019 roku w filmie "Finding Julia". Spełniał się nie tylko przed kamerą, ale także jako malarz i poeta. Mieszkał w Los Angeles.
Jego kariera rozpoczęła się w latach 50., ale przerwała ją wojna w Korei. Po powrocie do USA zdobył popularność jako ekranowy amant, szczególnie dzięki serialowi "Doktor Kildare".
Nie żyje Richard Chamberlain. 22 lata temu wyznał, że jest gejem
Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów ubiegłego pokolenia miał rzesze fanek, jednak żadnej nie udało się skraść jego serca. W 2003 roku w autobiografii pt. "Shattered love" wyjawił, że jest gejem.
Wyznanie traktował jako ważne wydarzenie w swoim życiu zawodowym i osobistym. Zdobył się na nie, bo nie chciał dłużej ukrywać życia prywatnego. Dzięki coming outowi był uznawany za jedną z ikon środowiska LGBTQ+.
Partnerem Richarda Chamberlaina przez 30 lat był wspomniany Martin Rabbett. Widzowie mogą kojarzyć go z takich produkcji, jak "Tyle zim bez ciebie", "Bare esscence" oraz "Quatermain i zaginione Miasto Złota". Jak donosiły amerykańskie media, do rozstania doszło w 2010 roku.