Karol Wiak| 

Znany polski aktor żegna się z teatrem. "Nie mogłem tam zostać"

3

Paweł Małaszyński to popularny aktor, znany z wielu polskich seriali, filmów i ciekawych ról teatralnych. Jakiś czas temu ogłosił, że żegna się z teatrem. Teraz wyjaśnił powody swojej decyzji.

Znany polski aktor żegna się z teatrem. "Nie mogłem tam zostać"
Paweł Małaszyński odchodzi z Teatru Kwadrat (AKPA)

Paweł Małaszyński to znany polski aktor, który zyskał uznanie na scenie filmowej, teatralnej oraz telewizyjnej. Jest uznawany za jedną z najbardziej wybitnych postaci w polskim aktorskim świecie.

Sławę przyniosły mu charakterystyczne role, które kreował zarówno w produkcjach komediowych, jak i dramatycznych. W jego filmografii znajdują się takie tytuły jak "Katyń" (2007), "Skrzydlate świnie" (2010), "Jack Strong" (2013), "Facet (nie)potrzebny od zaraz" (2014) i "Listy do M. 2" (2017). Małaszyński występował również w wielu popularnych serialach, w tym "Oficer" (2004), "Magda M." (2005–2007), "Oficerowie" (2006), "Twarzą w twarz" (2007–2008), "Czas honoru" (2010), "Belle Epoque" (2017), "Przyjaciółki" (2020) oraz "Usta usta" (2020).

Małaszyński odchodzi z Teatru Kwadrat

W lutym 2024, Paweł Małaszyński postanowił odejść z Teatru Kwadrat. Wiele osób mogło być w szoku, bo aktor jest dobrze znany również z wielu wybitnych ról teatralnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małaszyński: "Wrzuciliśmy wszystkie seriale do jednego worka i powstało "Belle Epoque""
Kilka słów pożegnania. drogie koleżanki i koledzy, droga publiczności... odchodzę. Po 22 latach podjąłem decyzję i rozstaję się ze sceną, z którą bylem związany tyle lat. Nie zobaczycie mnie już w żadnym spektaklu przy ulicy Marszałkowskiej 138. Od dziś oficjalnie: NIE JESTEM JUŻ AKTOREM

- napisał Małaszyński w swoim oficjalnym oświadczeniu.

Aktor wyjawił powody swojej decyzji

Małaszyński, o powodach swojej decyzji, postanowił opowiedzieć w programie "Pytanie na śniadanie". Aktor opowiedział o swoim przywiązaniu do teatru i jednocześnie wyjawił prawdziwe powody swojej decyzji.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego absolutnie. Zawsze wiedziałem o tym, że to jest moje miejsce, tu się urodziłem jako aktor, tutaj pewnie umrę i będę stał bezapelacyjnie do samego końca mojego lub jego. Wyszło na to, że mojego. Było, minęło. Trudno. Los tak chciał. Czynnik ludzki tak chciał, a ja na pewno nie mogłem tam zostać, bo bym się udusił

- powiedział Małaszyński.

Aktor podkreślił, że Teatr Kwadrat był dla niego drugim domem:

To nie było dla mnie tylko miejsce pracy, ale również drugi dom. Jestem wdzięczny, że miałem możliwość pracy z najlepszymi, od których tak wiele się nauczyłem. To był ważny etap w moim życiu i drodze zawodowej. Decyzja o odejściu nie była łatwa, ale w zaistniałej sytuacji i atmosferze, jaka panuje w teatrze od zeszłego roku, uznałam, że nie mogę postąpić inaczej.

Być może, uda się zobaczyć Pawła Małaszyńskiego na deskach innego teatru. Na niedobór ofert nie powinien narzekać.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić