Kariery Adama Małysza nie trzeba opowiadać żadnemu fanowi polskich skoków narciarskich, lecz warto przytoczyć jego najważniejsze osiągnięcia w sportowej karierze. "Orzeł z Wisły" sięgnął m.in. po cztery medale olimpijskie, tyle samo Kryształowych Kul czy sześciokrotnie po medal mistrzostw świata.
Skoczek, który przetarł szlaki takim zawodnikom, jak Kamil Stoch czy Dawid Kubacki z biegiem lat nie zaprzestaje aktywności zawodowej, lecz wciąż może liczyć na stały dochód w postaci emerytury olimpijskiej. Takie świadczenie przyznawane jest zawodnikowi, który przynajmniej raz sięgnął po medal igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich czy zawodów "Przyjaźń 84".
Warunkiem uzyskania emerytury olimpijskiej jest także odpowiedni wiek. Sportowiec musi mieć ukończone 40 lat, ale też posiadać zaświadczenie o niekaralności, a także nie może brać udziału w zawodach organizowanych przez żaden polski związek sportowy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Taką emeryturę otrzymuje Adam Małysz
Po tak wielu osiągnięciach na igrzyskach olimpijskich Adam Małysz może liczyć na nie byle jakie świadczenie. Na jego konto co miesiąc wpływa 4203,04 zł brutto, lecz stanowi to jedynie zalążek majątku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Za tę rolę ma zarabiać ok. 900 tys. zł rocznie.
Przypomnijmy, że niedawno media przekazały, że skoczek trafił do szpitala i przeszedł zabieg laserowego leczenia siatkówki oka.
Obecnie pan Adam korzysta w szpitalu z kosmicznego sprzętu (...). Unikalny laser umożliwia wyjątkowo skuteczną terapią w chorobach siatkówki i służy wszystkim potrzebującym tego chorym. Nasz narciarz zachęca przy tym innych pacjentów, by nie obawiali się i skorzystali z tej technologii" - czytamy w mediach społecznościowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.